Huawei mocniej wchodzi w rynek monitorów. Premiera Huawei MateView i MateView GT

huawei mateview gt

Podczas globalnej premiery Huawei zaprezentował dzisiaj dwa nowe modele monitorów. Jeden z nich jest pierwszym urządzeniem w portfolio marki dedykowanym graczom. Z kolei drugi to sprzęt do pracy. Oba modele zostały zaprezentowane przez Richarda Yu, CEO Huawei CBG. Pokazano je obok nowości z innych kategorii produktowych, takich jak smartwatche z serii Watch 3 czy bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4. Huawei MateView i MateView GT pojawią się w sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, a informacje o dostępności na polskim rynku będą podawane na bieżąco.

Huawei MateView GT – pierwszy monitor w portfolio marki skierowany do graczy

Monitor Huawei MateView GT został wyposażony w zakrzywiony, 34-calowy wyświetlacz o proporcjach 21:9, który obsługuje rozdzielczość wynoszącą 3440 x 1440 pikseli. Wyświetlacz nowego monitora zwiększa dokładność odwzorowania kolorów, dzięki obsłudze przestrzeni barw DCI-P3., co więcej każdy pojedynczy panel wyświetlacza jest fabrycznie skalibrowany tak, aby wyróżniał się wartością Delta na poziomie E <2. W dodatku, MateView GT obsługuje szczytową jasność 350 nitów. Współczynnik kontrastu wyświetlacza wynosi 4000:1. 

Zaprezentowany monitor Huawei obsługuje częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się wysokim komfortem korzystania podczas grania w gry komputerowe. Huawei MateView GT został wyposażony także w funkcję Dark Field Control, która dostosowuje jasność wyświetlacza w scenach o słabym oświetleniu. Monitor zapewnia też ochronę oczu użytkownika, ponieważ w urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, potwierdzoną certyfikatem TÜV Rheinland oraz ograniczono efekt migotania ekranu.

Huawei mocniej wchodzi w rynek monitorów. Premiera Huawei MateView i MateView GT

MateView GT wyróżnia się też zintegrowanym soundbarem, na który składają się dwa głośniki zapewniające dźwięk stereo 2.0. Jest on osługiwany przez panel dotykowy RBG, który umożliwia użytkownikowi łatwą regulację głośności za pomocą palca. Urządzenie posiada także szeroką gamę portów, w tym gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty HDMI 2.0, port DisplayPort 1.4 oraz USB typu C.

MateView – flagowy monitor Huawei do profesjonalnego zastosowania

Drugi z zaprezentowanych rządzeń, MateView, zostało wyposażone w 28,2-calowy wyświetlacz 4K+ o proporcjach ekranu 3:2 i rozdzielczości natywnej wynoszącej 3840 × 2560. Wyświetlacz MateView zajmuje aż 94% przedniego panelu urządzenia, dzięki czemu prezentuje się naprawdę nowocześnie. Ekran MateView wyróżnia się też wiernym odwzorowaniem palety barw sRGB na poziomie 100%, z kolei paleta barw DCI-P3 jest odwzorowana na poziomie aż 98%. Urządzenie otrzymało certyfikat VESA DisplayHDR 400, co oznacza, że gwarantuje obraz wysokiej jakości w technologii HDR.

Jak podaje producent, wyświetlacz MateView zapewnia nie tylko wysokie wrażenia wizualne, ale też ochronę oczu użytkownika, w urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła z certyfikatem TÜV Rheinland. Urządzenie posiada także certyfikację potwierdzającą ograniczenie efektu migotania ekranu. 

Monitor Huawei MateView wyróżnia się również opcją bezprzewodowego łączenia ze smartfonem, tabletem lub laptopem Huawei. Dzięki technologii OneHop Projection, użytkownik może na przykład obsługiwać aplikacje smartfonu na ekranie monitora, a także edytować pliki zapisane na smartfonie lub laptopie bezpośrednio na ekranie monitora, bez konieczności podłączania kabli. Urządzenie Huawei oferuje również bogaty wybór portów do szerokiego zastosowania w biurze: po dwa porty USB-C i USB-A, port HDMI, port Mini DisplayPort i jedno gniazdo audio 3,5 mm.

huawei mateview

Myszki i klawiatury podłączone do monitora MateView mogą być używane jako urządzenia nawigacyjne dla innych podłączonych urządzeń, takich jak laptop czy smartfon. Funkcja ta umożliwia tym samym elastyczne przełączanie się między wieloma urządzeniami bez konieczności ponownego ich podłączania.

Monitor MateView został wyposażony też w inne udogodnienia podnoszące komfort codziennej pracy: dotykowy panel sterowania, wbudowane w stojak monitora dwa głośniki o dużej mocy oraz zintegrowane dwa mikrofony obsługujące algorytmy redukcji szumów. Urządzenie ma także oddzielną strukturę do ukrycia kabli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!