Strona główna Aktualności Huawei może być dostawcą modemów 5G do nowych telefonów Apple

Huawei może być dostawcą modemów 5G do nowych telefonów Apple

-

Temat 5G powraca jak bumerang. I chociaż nowa infrastruktura sieci nadal nie jest jeszcze rozwinięta to większość topowych producentów zaprezentowało światu swoje urządzenia pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw 5G. Co jednak z Apple?

Apple połączy siły z Huawei?

Gigant z Cupertino od dłuższego czasu robi wszystko aby całkowicie uniezależnić się od Qualcomma. Tym samym korzystanie z modemu Snapdragon X50 byłoby całkowicie niemożliwe. Oczywiście Apple mogłoby wyciągnąć dłoń w stronę MediaTeka, ale chiński producent nadal nie jest zbyt pewnym graczem na rynku procesorów mobilnych. Tym samym amerykański gigant pozostał na lodzie i nie miał jak stworzyć własnego smartfona 5G pozostając daleko w tyle za konkurencją. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja może się jednak zmienić za sprawą Huawei.

huawei 5g 2

Chiński producent zaprezentował światu na początku tego roku modem Balong 5000. Rozwiązanie to jest pierwszym na świecie modemem pozwalającym zarówno na korzystanie z 5G jak i z wcześniejszych standardów czyli 4G, 3G oraz 2G. Balong 5000 został już wykorzystany w Huawei Mate X, ale większość producentów produkujących smartfony z Androidem zapewne wybierze Snapdragona X50 od Qualcomma. Tym samym Huawei mógłby produkować modemy jedynie dla swoich smartfonów oraz swojej submarki czyli Honor.

Zobacz też: MIT kończy współpracę z Huawei i ZTE. Kolejny krok w walce USA z Chinami?

Ostatnie plotki donoszą, że Apple skorzysta właśnie z Belonga 5000. Decyzja ta byłaby świetnym wyjściem zarówno dla giganta z Cupertino jak i dla Huawei. Apple mogłoby w końcu nawiązać walkę z konkurencją i zaprezentować własną serię urządzeń wspierających 5G, a chiński producent miałby nowy rynek zbytu dla swoich modemów. I tak naprawdę to Huawei jest jedynym wyjściem z sytuacji dla Apple. Qualcomm już wprawdzie zapowiedział nową wersję swojego modemu, który ma być bezpośrednim konkurentem dla Belonga 5000, ale nie spodziewałbym się, że wyciągnie on po raz kolejny rękę z stronę twórcy iPhonów. Pamiętajmy o licznych procesach sądowych, w których giganci ci walczą o liczne prawa patentowe. Kiedy możemy się spodziewać pierwszego smartfona z 5G od Apple? Myślę, że najszybciej pod koniec 2020 roku.

Czekacie na pierwszego iPhona z 5G? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej