Huawei może współpracować z Microsoftem! Co to dla nas oznacza?

Huawei matebook x pro

Zapewne słyszeliście w ostatnich tygodniach czy miesiącach o wyjątkowo napiętej sytuacji pomiędzy firmą Huawei a rządem Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele. Chiński gigant nie mógł współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami, ale wszystko wskazuje na to, że sytuacja zaczyna powoli się zmieniać!

Huawei może kupować oprogramowanie Microsoft

Informacje te pochodzą bezpośrednio od rzecznika prasowego amerykańskiego giganta, który przekazał dobrą nowinę portalowi Reuters. Tak naprawdę już 20 listopada tego roku amerykański rząd wydał decyzję, która w pełni zezwala firmie Microsoft na sprzedaż oprogramowania Huawei. Niestety, nie wiemy czy chodzi o Windowsa. Oczywiście to najbardziej znane oprogramowanie amerykańskiego producenta, ale jednocześnie nie jedyne. Niemniej jednak gigant z Państwa Środka zapowiedział, że już 25 listopada zadebiutują dwa nowe laptopy z serii MateBook D. I przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie sytuacji, w której sprzęty te miałyby trafić na rynek bez Windowsa.

Huawei MateBook D
Tak ma wyglądać nowy laptop Huawei

Oczywiście zgoda nie jest wydana dożywotnio w i momencie, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych dojdzie do wniosku, że Huawei, przynajmniej w teorii, po raz kolejny zagraża bezpieczeństwu użytkowników to może w bardzo szybkim tempie zmienić swoją decyzję. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Chiński gigant nie poddał się kryzysowi i już udowodnił nam, że nic nie powstrzyma go w walce o klienta.

Zobacz także: Nadchodzą dwa nowe laptopy od Huawei!

Do tej pory aż 300 amerykańskich firm wystąpiło do Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych o zgodę na Handel z Huawei. Nadal na decyzję czeka Google, a informacja ta może być wyjątkowo ciekawa dla fanów smartfonów chińskiego giganta, którzy wyczekują premiery Mate 30 i Mate 30 Pro na europejskim rynku. Sam bardzo mocno liczę na to, że rząd USA w końcu wykreśli Huawei z czarnej listy i pozwoli firmie tej na normalną współpracę z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei MateBook X Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na nowe laptopy firmy Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!