Strona główna Aktualności Pierwsze informacje o Huawei Nova 5

Pierwsze informacje o Huawei Nova 5

-

Oprócz flagowych serii P oraz Mate, Huawei posiada w swoim asortymencie również całkiem mocne telefony z serii Nova. Z początku były to średniaki, ale z czasem wyewoluowały do telefonów o prawie flagowej specyfikacji. Czy Huawei Nova 5 również będzie godnym reprezentantem serii?

Etui zdradza kilka informacji

W internecie ukazały się zdjęcia silikonowego etui, które prawdopodobnie jest przeznaczone dla modelu Huawei Nova 5. Wyglądem przypomina ono standardowe silikonowe case’y dołączane do telefonów jako podstawowa ochrona na start.

huawei nova 5 etui

Wycięcie na aparat pozwala na domyślać się, że Huawei Nova 5 będzie posiadał trzy ułożone pionowo obiektywy, a u boku diodę doświetlającą. Wygląda na to, że potrójny zestaw staje się standardem w 2019 roku. Mówi się, że w przypadku Huawei Nova 5 mają to być następujące aparaty:

  • główny 48 Mpix z matrycą Sony IMX586
  • szerokokątny 12,3 Mpix z matrycą Sony IMX380
  • sensor ToF z marycą Sony IMX316

Ponadto są też informacje na temat aparatu do selfie. Na przodzie ma zostać wykorzystana matryca Sony IMX576 o rozdzielczości 25 Mpix. Najprawdopodobniej zostanie on ulokowany w notchu w kształcie kropli wody lub w dziurze w ekranie.

huawei nova 5 etui

U góry znalazło się najprawdopodobniej wycięcie na mikrofon. U dołu natomiast etui sugeruje, że będziemy mieli dostęp do złącza jack 3.5 mm. Oczywiście standardowo jest jeszcze głośnik oraz port USB. Brak otworu na czytnik linii papilarnych sugeruje jego obecność pod ekranem.

huawei nova 5 etui

Huawei Nova 5 będzie pracował na Kirinie 980. Otrzyma 6,39-calowy ekran o rozdzielczości FullHD+ oraz baterię 3500 mAh. Oczywiście o ile te informacje się potwierdzą. Mówi się, że dostanie on także szybkie ładowanie o mocy 40W.

Zobacz też: Flagowce Huawei oraz Honor dostaną Androida Q niedługo po Pixelach. Testy dla Huawei Mate 20 Pro ruszyły!

Podsumowując wszystkie te informacje, można stwierdzić, że Huawei Nova 5 zapowiada się jako całkiem porządny smartfon. Do szczęścia brakuje jeszcze odpowiedniej ceny, to znaczy nie za wysokiej, oraz dostępności w Polsce. Jeśli pojawi się na naszym rynku, to z pewnością go przetestujemy.

Co sądzicie o Huawei Nova 5? Macie doświadczenie z urządzeniami z tej serii?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej