Strona główna Aktualności Flagowce Huawei oraz Honor dostaną Androida Q niedługo po Pixelach. Testy dla...

Flagowce Huawei oraz Honor dostaną Androida Q niedługo po Pixelach. Testy dla Huawei Mate 20 Pro ruszyły!

-

Kilka dni temu podczas konferencji Google I/O 2019 Android Q został oficjalnie zaprezentowany światu. Oczywiście nadal możemy mówić jedynie o becie, a nie w pełni stabilnej wersji tego systemu. Jednak jeszcze w tym roku nowa wersja Androida trafi na pierwsze smartfony. 

Flagowce Huawei i Honor dostaną Android Q chwilę po Google Pixelach

Pełną listę smartfonów, które otrzymały betę najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem znajdziecie tutaj. Co ciekawe na liście tej nie znajdziemy żadnego urządzenia firmy Honor oraz tylko jeden model z portfolio Huawei. I nie jest to tegoroczne urządzenie, a Mate 20 Pro, który od dłuższego czasu jest już na rynku. Aktualizacje Androida zawsze są bardzo gorącym tematem. Użytkownicy chcą korzystać z najnowszej wersji. Widać to szczególnie w mediach społecznościowych gdzie pojawia się ogrom pytań dotyczących daty aktualizacji dla danego modelu.

Wszystko wskazuje na to, że Huawei oraz Honor są tego świadome. Firmy te chcą zrobić wszystko by uszczęśliwić posiadaczy flagowców. W chińskim serwisie Weibo pojawił się plakat wraz z obietnicą chińskiego giganta. Ta mówi, że nowa wersja EMUI oparta na Androidzie Q pojawi się zaraz po tym jak Google Pixele otrzymają stabilną wersję tego systemu. Które modele otrzymają aktualizację w pierwszej kolejności? Lista prezentuje się następująco:

W następnej kolejności Android Q trafi na tańsze modele, ale już teraz możemy być pewni, że nie wszystkie otrzymają aktualizację. Co więcej pamiętajmy o tym, że EMUI oparte na nowej wersji systemu z zielonym robocikiem może wyglądać zupełnie inaczej niż EMUI 9.0 znane z telefonów pracujących pod kontrolą Androida Pie. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zrzuty ekranu prezentujący wygląd nakładki chińskiego producenta!

Beta Android Q na Huawei Mate 20 Pro ruszyła

Jeśli posiadacie model Mate 20 Pro i na własnej skórze chcecie przetestować wersję beta najnowszego systemu z zielonym robocikiem to właśnie nadarza się do tego idealna okazja. Wystarczy zarejestrować się poprzez aplikację Huawei Friendly User Test (FUT). Po rejestracji użytkownicy będą mogli pobrać wersję beta Android Q i zgłaszać ewentualne błędy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że system ten może posiadać pewne luki czy niedociągnięcia i testy polecamy osobom, które są tego świadome oraz wiedzą jak w razie czego wrócić do stabilnej wersji oprogramowania.

Co nowego wprowadzi Android Q? Oto garść informacji po prezentacji na Google I/O 2019!

Korzystacie z któregoś z wymienionych flagowców Huawei lub Honor? Czekacie na aktualizację do Androida Q? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej