Flagowce Huawei oraz Honor dostaną Androida Q niedługo po Pixelach. Testy dla Huawei Mate 20 Pro ruszyły!

android q

Kilka dni temu podczas konferencji Google I/O 2019 Android Q został oficjalnie zaprezentowany światu. Oczywiście nadal możemy mówić jedynie o becie, a nie w pełni stabilnej wersji tego systemu. Jednak jeszcze w tym roku nowa wersja Androida trafi na pierwsze smartfony. 

Flagowce Huawei i Honor dostaną Android Q chwilę po Google Pixelach

Pełną listę smartfonów, które otrzymały betę najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem znajdziecie tutaj. Co ciekawe na liście tej nie znajdziemy żadnego urządzenia firmy Honor oraz tylko jeden model z portfolio Huawei. I nie jest to tegoroczne urządzenie, a Mate 20 Pro, który od dłuższego czasu jest już na rynku. Aktualizacje Androida zawsze są bardzo gorącym tematem. Użytkownicy chcą korzystać z najnowszej wersji. Widać to szczególnie w mediach społecznościowych gdzie pojawia się ogrom pytań dotyczących daty aktualizacji dla danego modelu.

Flagowce Huawei oraz Honor dostaną Androida Q niedługo po Pixelach. Testy dla Huawei Mate 20 Pro ruszyły!

Wszystko wskazuje na to, że Huawei oraz Honor są tego świadome. Firmy te chcą zrobić wszystko by uszczęśliwić posiadaczy flagowców. W chińskim serwisie Weibo pojawił się plakat wraz z obietnicą chińskiego giganta. Ta mówi, że nowa wersja EMUI oparta na Androidzie Q pojawi się zaraz po tym jak Google Pixele otrzymają stabilną wersję tego systemu. Które modele otrzymają aktualizację w pierwszej kolejności? Lista prezentuje się następująco:

W następnej kolejności Android Q trafi na tańsze modele, ale już teraz możemy być pewni, że nie wszystkie otrzymają aktualizację. Co więcej pamiętajmy o tym, że EMUI oparte na nowej wersji systemu z zielonym robocikiem może wyglądać zupełnie inaczej niż EMUI 9.0 znane z telefonów pracujących pod kontrolą Androida Pie. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zrzuty ekranu prezentujący wygląd nakładki chińskiego producenta!

Beta Android Q na Huawei Mate 20 Pro ruszyła

Jeśli posiadacie model Mate 20 Pro i na własnej skórze chcecie przetestować wersję beta najnowszego systemu z zielonym robocikiem to właśnie nadarza się do tego idealna okazja. Wystarczy zarejestrować się poprzez aplikację Huawei Friendly User Test (FUT). Po rejestracji użytkownicy będą mogli pobrać wersję beta Android Q i zgłaszać ewentualne błędy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że system ten może posiadać pewne luki czy niedociągnięcia i testy polecamy osobom, które są tego świadome oraz wiedzą jak w razie czego wrócić do stabilnej wersji oprogramowania.

Co nowego wprowadzi Android Q? Oto garść informacji po prezentacji na Google I/O 2019!

Korzystacie z któregoś z wymienionych flagowców Huawei lub Honor? Czekacie na aktualizację do Androida Q? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!