Huawei nova 9 to nowy fotograficzny smartfon od Huawei

huawei nova 9

Dzisiaj swoją europejską premierę w Wiedniu miał smartfon Huawei nova 9. Urządzenie to trafi również na nasz polski rynek. Producent zaprezentował też model Huawei nova 8i.

Specyfikacja Huawei nova 9

Nova 9 to przedstawiciel serii dedykowanej wymagającym użytkownikom, którzy stawiają na aparat fotograficzny oraz design urządzenia. W smartfonie znalazł się poczwórny aparat składający się z głównego obiektywu 50 Mpix z matrycą o rozmiarze 1/1,56″ oraz filtrem w układzie RYYB, obiektywu szerokokątnego o rozdzielczości 8 Mpix oraz obiektywów makro iraz do wykrywania głębi obrazu po 2 Mpix. Producent ujawnia, że aparat obsługuje nagrywanie filmów w 4K i technologię stabilizacji obrazu (czyżby optyczną?). Przedni aparat fotograficzny ma z kolei rozdzielczość 32 Mpix.

Huawei nova 9 to nowy fotograficzny smartfon od Huawei

Huawei nova 9 jest bardzo smukłym smartfonem, ma grubość jedynie 7,77 mm oraz waży 175 gramów. Producent pragnie zwrócić uwagę na unikalną pierścieniową konstrukcję modułu aparatów fotograficznych.

Huawei nova 9 to nowy fotograficzny smartfon od Huawei

Smartfon został wyposażony w ekran OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Prodcent zastosował w nim baterię 4300 mAh z technologią szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 66W. Sercem Huawei nova 9 jest Snapdragon 778G 4G.

Specyfikacja Huawei nova 8i

Huawei nova 8i również posiada cztery obiektywy: główny 64 Mpix z matrycą o rozmiarze 1/1,7″, szerokokątny 8 Mpix oraz makro i głębia po 2 Mpix. Przedni aparat smartfona ma 16 Mpix. Smartfon Huawei nova 8i został wyposażony w pojemną baterię 4300 mAh oraz obsługuje technologię Huawei SuperCharge 66W. Jego ekran ma przekątną 6,67 cala i jest to panel IPS.

Niestety w informacji prasowej nie zdradzono więcej szczegółów dotyczących tego modelu. Spodziewamy się jednak, że będzie on działać dzięki Snapdragonowi 662. Oba te modele będą działać w ekosystemie usług Huawei Mobile Services ze sklepem AppGallery.

Ceny i dostępność

Do 11 listopada telefon Huawei nova 9 będzie można zamówić w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 4, w rekomendowanej cenie detalicznej 2299 złotych. Rekomendowana cena nova 8i została ustalona na 1499 złotych i również w przedsprzedaży można dostać słuchawki – Huawei FreeBuds 4i. Dodatkowo, klienci, którzy zamówią w przedsprzedaży nova 9 lub nova 8i, otrzymają darmową dwunastomiesięczną ochronę ekranu. Aby skorzystać z tej promocji, klient musi posiadać konto Huawei ID zarejestrowane przed 21 października.

Huawei Nova 9 kupicie w sklepie x-kom zarówno w kolorze błękitnym, jak i czarnym.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!