Huawei oficjalnie zapowiedział premierę modelu Mate Xs

huawei mate x
Huawei Mate X

Huawei Mate X, po wielu miesiącach poprawek i naprawiania błędów projektowych, w końcu trafił do sprzedaży w samych Chinach. Oczywiście nie jest to sprzęt dla każdego, a bardziej ciekawostka, którą musimy wyjątkowo delikatnie traktować. Teraz chiński gigant zapowiedział premierę drugiej składanego smartfona drugiej generacji.

Huawei Mate Xs już w 2020 roku

To, że Huawei będzie nadal pracować nad smartfonami z składanymi ekranami było wręcz pewne. Nie spodziewałem się jednak tego, że zaraz po ogłoszeniu rozpoczęcia sprzedaży Mate X chiński gigant postanowi poinformować świat o premierze kolejnej generacji tego typu sprzętu. Co ciekaw Huawei Mate Xs, bo właśnie pod taką nazwą smartfon ten ma trafić na rynek, zostanie zaprezentowany światu już w marcu 2020 roku. Co więcej producent z Państwa Środka zdradził nam także pierwsze informacje na temat specyfikacji urządzenia.

Huawei oficjalnie zapowiedział premierę modelu Mate Xs

Mate Xs ma otrzymać Kirina 990 5G czyli tak naprawdę najmocniejszy procesor mobilny w portfolio Huawei. Co więcej jednostka ta pozwala na łączenie się z sieciami nowej generacji, a to właśnie rok 2020 ma być okresem największego rozwoju 5G na całym świecie. W Kirinie 990 znajdziemy także wydajniejsze moduł NPU, a sam procesor składa się z rdzeni Cortex-A76 oraz Cortex-A55. Tak naprawdę ciężko powiedzieć jak Kirin 990 5G radzi sobie w codziennym użytkowaniu, ale przeskok w porównaniu do Kirina 980 nie powinien być zbyt duży.

Zobacz także: Okulary Huawei VR Glass oficjalnie zaprezentowane w Chinach

Oczywiście Huawei zapewnił także, że tym razem już przy premierze ich składany smartfon będzie dopracowany do perfekcji, a co za tym idzie nie będziemy musieli czekać kilka miesięcy na rozpoczęcie sprzedaży. Pełna specyfikacja urządzenia pozostaje oczywiście tajemnicą. Niemniej jednak wszystko powinno stać się jasne w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jedno jest pewne – tanio nie będzie. Technologia produkcji składanych wyświetlaczy nadal jest czymś nowym, a co za tym idzie bardzo możliwe, że Huawei Mate Xs będzie kosztować, podobnie jak Mate X, ponad 2000 dolarów.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate X.

Czekacie na kolejny składany smartfon chińskiego producenta? Co myślicie o tego typu rozwiązaniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!