Huawei P20 i P20 Pro dostaną niedługo EMUI 9! Producent rozpoczął proces aktualizacji

emui 9
Czy nowy system Huawei będzie podobny do EMUI?

EMUI 9 to najnowsza wersja nakładki chińskiego giganta, bazująca na Androidzie 9 Pie. Teraz, miesiąc po jej oficjalnej premierze, w końcu trafi ona na kolejne flagowce tego producenta – Huawei P20 i Huawei P20 Pro.

EMUI 9 dla P20 i P20 Pro

Jako osoba, która od 3 tygodni bawi się Huawei P20 Pro muszę przyznać, że producent go trochę zaniedbał. Ostatnia aktualizacja może i miała miejsce jakieś 2 tygodnie temu, ale wnosiła jakieś delikatne poprawki błędów, podczas gdy łatka bezpieczeństwa od Google jest z lipca 2018. Teraz w końcu się to zmieni i mam nadzieję, że użytkownicy tego modelu nie będą już musieli oczekiwać kolejnych aktualizacji dla Huawei P20 Pro.

https://twitter.com/HuaweiMobile/status/1064479665052622849

Huawei bowiem zapowiedział, że proces aktualizacj modeli Huawei P20 i P20 Pro został rozpoczęty i nowa wersja oprogramowania EMUI 9 dostarczana jest falami do kolejnych grup użytkowników na całym świecie. Nie widziałem, by ktoś w Polsce już ją dostał (mój model testowy też jeszcze nie ma), więc zakładam, że nie jesteśmy na początku listy.

Muszę jednak przyznać, że jestem dość mocno zaskoczony taką postawą producenta. Huawei P20 Pro to model, który wypromował markę na świecie, przede wszystkim dzięki świetnemu aparatowi. Do dzisiaj nie jest on tani, więc pozostawienie użytkowników, którzy kupili ten telefon samym sobie przez kilka miesięcy jest kiepskim zagraniem, które może nadwyrężyć wiarygodność firmy. Jeśli więc Huawei chce, by ludzie wydawali pieniądze na ich flagowe modele, to powinien przykładać większą uwagę do kwestii aktualizacji.

Jeśli natomiast chodzi o samo EMUI 9, to poza nowszą wersją Androida, wprowadza ono lekkie zmiany wizualne oraz lepszą obsługę algorytmów sztucznej inteligencji na poziomie całego urządzenia (nie tylko aparatu). W moim odczuciu jest ona znacznie przejrzystsza (w Mate 20 Pro mam 9) niż EMUI 8.2, ale to już raczej kwestia gustu.

Czekacie na aktualizację do EMUI 9? A może ktoś już dostał nową wersję systemu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!