Huawei P40 i P40 Pro na pierwszy renderach! Czego możemy oczekiwać od nowego flagowca z Chin?

huawei p30 pro

Nowa linia flagowców od Huawei czai się tuż za horyzontem. Oznacza to, że teraz z każdej strony będą spływać nowe informacje na temat nadchodzących smartfonów. Szumne zapowiedzi jeden z dyrektorów firmy napawają optymizmem, tylko czy Huawei P40 i P40 Pro nie okażą się rozczarowaniem? Tego dowiemy się po premierze, tymczasem przyjrzyjmy się pierwszym renderom, które pojawiły się w sieci!

Huawei P40 oraz P40 Pro w czerni!

Na grafikach możemy zobaczyć kształt bryły nowych smartfonów od Huawei, wraz z zaznaczonymi pewnymi szczegółami. Należy przede wszystkim wyróżnić ciekawą budowę modułu aparatów, która niestety mocno wystaje poza obrys plecków. W P40 mają znaleźć się cztery aparaty z tyłu, podczas gdy wariant Pro może dostać o jeden sensor więcej. Nie widać czytnika linii papilarnych, bo w obu modelach będzie on zatopiony w ekranie, który zajmuje cały front tych urządzeń.

Huawei miał zaskoczyć czymś, czego świat jeszcze nie widział i wychodzi na to, że rzeczywiście tak będzie. Chodzi mi o ekran w P40 Pro, którego to Huawei zaprojektował w ciekawy sposób. Mamy tu wyświetlacz zakrzywiony na krawędziach, tak jak w smartfonach Samsunga, z jedną różnicą. Na rogach metalowa ramka delikatnie nachodzi na ekran, dzięki czemu będzie lepiej chronić wyświetlacz podczas upadków. Bardzo podoba mi się takowe rozwiązanie!

Zobacz też: Nowa wersja Huawei Mate X z Kirinem 990 może pojawić się już na MWC 2020

Co ze specyfikacją? Huawei P40 Pro powinien dostać Kirina 990, czyli najmocniejszy z procesorów chińskiego producenta. Oprócz tego spodziewam się dużej baterii, szybkiego ładowania 50W oraz modemu 5G. Co ważne, należy pamiętać, że nadchodzące flagowce od Chińczyków nie będą posiadały wsparcia dla usług Google. To może przeważyć na szali i pociągnąć sprzedaż firmy na Starym Kontynencie w dół. Jak wiemy nie chodzi tu tylko o apki od Google, ale także inne, powiązane z nimi usługi. A tych jest multum, przez co wiele ludzi może zrezygnować z kupna Huaweia P40 lub P40 Pro. No cóż, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać po premierze, która odbędzie się w marcu w Paryżu!

Czekacie na nowe flagowce od chińskiego producenta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!