Znamy datę i miejsce premiery Huawei P40! Poczekamy jeszcze tylko chwilę…

Huawei P40

Ostatnio chiński producent miał małe problemy z wprowadzeniem swoich flagowców do Europy, mowa tutaj o telefonach Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro. Dopiero niedawno ten mocniejszy z nich pojawił się na rynku europejskim, a również i w Polsce. Nakład ograniczono do 100 sztuk, które trudno było sprzedać.

Huawei P40 zadebiutuje pod koniec marca

Dyrektor do spraw produktów konsumenckich Richard Yu ujawnił w rozmowie z francuskimi mediami, że Huawei P40 będzie miał premierę w pierwszym kwartale przyszłego roku, a konkretniej pod koniec marca. Miejscem konferencji, gdzie zostają zaprezentowane nowe sprzęty jest Paryż. Jak podaje źródło, dokładna data nie została jeszcze ustalona.

O nowym Huawei’u P40 wiemy jeszcze niewiele, ale według zapewnień Richarda Yu jego wygląd ma być czymś “czego nikt jeszcze nie widział”. Brzmi ciekawie, szczególnie, że jeśli przyjrzymy się temu, jak Huawei projektuje swoje smartfony, możemy zauważyć, że seria P była bardziej stonowana (pojawiły się nawet zarzuty, że to wzorowanie się na iPhone). Za to eksperymenty z designem pojawiały się w Mate’ach.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Myśleliśmy, że Huawei powoli wdroży swój nowy system, Harmony OS, ale dyrektor oznajmił, że telefon będzie działał pod kontrolą Androida 10 z nakładką EMUI. Wiemy też, że Huawei P40 będzie sprzedawany za pośrednictwem wszystkich klasycznych kanałów dystrybucji, w tym operatorów sieci i u autoryzowanych partnerów.

Usługi mobilne Huawei

Kojarzycie sytuację, kiedy ktoś pyta o coś banalnego w internecie, a w odpowiedzi dostaje “sprawdź w internecie, masz bana na Google?”. No cóż, Huawei akurat ma. Dlatego firma przygotowała swoje usługi, Huawei Mobile Services.

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Więcej o nich dowiecie się z artykułu powyżej. Sprzedaż telefonu na taką skalę oznacza, że do marca usługi Huawei mają być już odpowiednio rozwinięte i dopracowane, tak, że w pełni zastąpią te amerykańskie. Nie możemy też wykluczyć scenariusza, że Stany Zjednoczone dogadają się z USA.

Richard Yu nadmienił, że Huawei P40 będzie oferował lepszej jakości zdjęć oraz lepszą wydajność. Tego możemy się spodziewać po Kirinie 990.

Czekacie na premierę Huawei P40 i Huawei P40 Pro? Jeśli tak, to u nas znajdziecie wszystkie najważniejsze przedpremierowe przecieki!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!