Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat Huawei P60 Pro!

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro (autor grafiki: CConceptCreator)

Wszystko wskazuje na to, że premiera serii Huawei P60 zbliża się wielkimi krokami. Potwierdzeniem tego są kolejne informacje na temat specyfikacji technicznej Huawei P60 Pro. Oto, co nowego wiemy na temat tego modelu. 

Co zaoferuje Huawei P60 Pro?

Najnowszy przeciek sugeruje, że Huawei P60 Pro zostanie wyposażony w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Jest to bardzo ciekawa informacja, gdyż wcześniejsze informacje pojawiające się w sieci sugerowałym, że omawiany model będzie wyposażony w nieco słabszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Warto mieć jednak na uwadze, że na skutek amerykańskich sankcji zastosowany układ zostanie nieco okrojony – zabraknie w tym modelu wsparcia dla łączności 5G. Na wyposażeniu zabraknie też oczywiście usług Google. 

Jeśli chodzi o resztę parametrów technicznych, to smartfon oferować ma 6,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2K oraz częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz i PWM o częstotliwości 1920 Hz.. Ponadto nie zabraknie szybkiej pamięci RAM typu LPDDR5X oraz pamięci wewnętrznej typu UFS 4.0. Na ten moment nie wiadomo jakie wersje pamięciowe trafią na rynek, ale najsłabsza wersja prawdopodobnie posiadać będzie 8 GB pamięci operacyjnej. 

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat Huawei P60 Pro!
Huawei P60 Pro (źródło: Weibo)

Huawei P60 Pro oferować ma aparat główny Sony IMX888 o rozdzielczości 50 Mpx, teleobiektyw OmniVision OV64B o rozdzielczości 64 Mpx oraz obiektyw ultraszerokokątny Sony IMX858 o rozdzielczości 50 Mpx. Na froncie znaleźć się ma natomiast kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 32 Mpx. Akumulator ma z kolei charakteryzować się pojemnością na poziomie 5000 mAh oraz technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W i ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. 

Jeśli chodzi o system, to Huawei P60 Pro pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką HarmonyOS 3.0. Co ważne, obudowa będzie pyło- i wodoszczelna zgodnie z certyfikatem IP68. 

Pod znakiem zapytania stoi data premiery serii Huawei P60, ale nieoficjalnie mówi się, że nowe smartfony tego producenta zadebiutują na rynku w marcu bieżącego roku. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!