Huawei po raz kolejny opóźnia rozpoczęcie sprzedaży Mate X

huawei mate x
Huawei Mate X

Pamiętacie jeszcze Huawei Mate X? Mam wrażenie, że o tym modelu ludzie powoli zapominają. Smartfon został zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie czyli w lutym tego roku. Sprzedaż miała w końcu rozpocząć się we wrześniu tego roku, ale już teraz wiemy, że możemy spodziewać się kolejnych opóźnień.

Kolejne opóźnienia w rozpoczęciu sprzedaży Huawei Mate X

Spodziewaliście się sprzedaży składanego smartfona producenta z Państwa Środka we wrześniu tego roku? Niestety, ale nie mamy dla was dobrych wieści. Według najświeższych informacji sprzedaż Huawei Mate X nie rozpocznie się ani we wrześniu ani nawet w październiku. Tym samym premiera ma odbyć się dopiero w listopadzie, a może i nawet w grudniu. Co więcej coraz częściej pojawiają się plotki mówiące, że chiński producent nie zdąży wprowadzić na rynek swojego składaka w tym roku. I tak naprawdę oznaczałoby to sporą porażkę Huawei.

huawei mate x

Chiński gigant miał szansę wyprzedzić Samsunga, którego Galaxy Fold okazał się wadliwym urządzeniem. Jeśli Huawei zaprezentował by światu składany smartfon całkowicie pozbawiony wad to bardzo możliwe, że o firmie tej usłyszałoby jeszcze więcej osób i sporo potencjalnych klientów zdecydowałoby się jej zaufać.

Zobacz także: Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

Oczywiście finalna wersja Huawei Mate X będzie się różnić od tego co widzieliśmy w lutym podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Ulepszeniu ma ulec przede wszystkim zawias, który teraz ma być czymś całkowicie niezawodnym. Plecki zostaną wykonane ze stali (a nie z aluminium jak mówiły plotki), a przycisk blokady telefonu będzie zdecydowanie cieńszy i mniejszy. Oczywiście już teraz możemy stwierdzić, że składak giganta z Państwa Środka nie będzie cieszyć się gigantyczną popularnością przez swoją cenę. Niemniej jednak składane smartfony są czymś wyjątkowo ciekawym i mogą odmienić na zawsze rynek mobilny. Czy tak się faktycznie stanie? Tego powinniśmy dowiedzieć się już w najbliższej przyszłości.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy waszym zdaniem nie jest za późno na premierę Huawei Mate X? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!