Huawei pokazał nowy smartwatch, który nieco czerpie ze stylistyki Apple

Huawei Watch Fit

Huawei na swoim koncie posiada już kilka smartwatchów. Aktualnie producent ten poszerzył swoje portfolio o jeszcze jedno urządzenie tego typu. Tym razem jednak nie da się ukryć, że wizualnie trochę nawiązuje do produktu od Apple. Poznajcie Huawei Watch Fit!

Tani i ładny zegarek dla aktywnych fizycznie

Huawei Watch Fit dedykowany jest dla osób, które regularnie ćwiczą. Zegarek ten obsługuje aż 96 różnych trybów treningowych. Ponadto, jest on w stanie wyświetlać nawet 44 różnych animacji, które pokazują nam, w jaki sposób mamy wykonywać dane ćwiczenie. Jest to, przynajmniej moim zdaniem, dość ciekawa i przydatna funkcja. Wyświetlają się one na 1.64-calowym wyświetlaczu AMOLED. Jego rozdzielczość to 456×326 pikseli, a pokryty jest zakrzywionym szkłem 2.5D. Warto wspomnieć o tym, że Huawei Watch Fit obsługuje Always On Display. Dzięki temu możemy mieć dostęp do najważniejszych danych w każdym momencie, a pobór energii zostanie znacznie zmniejszony w stosunku do wyświetlacza IPS.

Huawei Watch Fit

Sama koperta nowego zegarka Huawei jest podłużna, prostokątna. Swoim wyglądem czerpie co nieco z Apple Watch, ale nie jest to jego kopia. Przede wszystkim, różnią się kształtem, a do tego brakuje okrągłego przycisku. Tutaj znajduje się tylko jeden przycisk, mniej więcej w połowie długości bocznej krawędzi. Jest to po prostu przycisk zasilania, odpowiada za jego wybudzenie. Wymiary całej koperty to 46x30x10.7 mm, a waży on 21 gramów (bez paska). Moim zdaniem, wygląda on bardzo ładnie, elegancko.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit wyposażony jest w moduł GPS. Dzięki niemu nie potrzebujemy mieć ciągle sparowanego zegarka z telefonem, by móc np. rejestrować trasę naszego porannego biegania. Urządzenie to jest wodoszczelne, producent zastosował tutaj oznaczenie 5ATM. Nie powinno nic mu się stać podczas pływania na basenie czy też kąpieli w wannie. Mamy tu też do czynienia z 6-osiowym akcelerometrem, pulsometrem, pulsoksymetrem oraz czujnikiem światła. Współpracują one z różnymi, autorskimi technologiami, które mierzą nasz puls, nasycenie krwi tlenem, jakość snu, a nawet cykl menstruacyjny u kobiet. Jego bateria pozwala na 10 dni bez podłączania do ładowania bądź 12 godzin z włączonym modułem GPS. Został on przedstawiony na razie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i nie wiadomo, co z jego dostępnością w pozostałych miejscach na świecie. Wyceniono go na 399 dirhamów, czyli, w przeliczeniu na nasze, jakieś 400 zł. Myślę, że to sprzęt, który może zaoferować całkiem sporo dla osób, które uprawiają sport przy dość niskiej cenie oraz eleganckim designie.

Jak Wam się podoba Huawei Watch Fit? Lubicie taką stylistykę czy może jednak
bardziej Was przekonuje klasyczny design?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!