Huawei pomimo problemów wciąż sprzedaje coraz to więcej smartfonów

Huawei pomimo problemów wciąż sprzedaje coraz to więcej smartfonów

O problemach firmy Huawei, związanych z sankcjami nałożonymi przez rząd Stanów Zjednoczonych, słyszał już chyba każdy. Czy to sankcje nałożone przez USA sprawiają, że chiński gigant radzi sobie na rynku mobilnym coraz gorzej? Oczywiście, że nie!

Huawei nieustannie rośnie

W sieci pojawił się najnowszy raport przygotowany przez Canalys dotyczący sprzedaży smartfonów przez poszczególne firmy w trzecim kwartale 2019 roku. Największą liczbą urządzeń, które trafiły do klientów może pochwalić się Samsung. Wynik na poziomie 78,9 miliona sprzedanych telefonów jest o 11% lepszy od zeszłorocznego trzeciego kwartału. Na drugim miejscu uplasował się właśnie Huawei z niesamowitym wzrostem o aż 29%. Wzrost liczny sprzedanych smartfonów wykazało także OPPO. I to tak naprawdę wszystkie firmy, które mogą trzeci kwartał 2019 roku zaliczyć do udanych. Podium zamyka Apple ze stratą 7%, czwarte miejsce zajęło Xiaomi z stratą wynoszącą 3%. Inne firmy (które nie zostały wyszczególnione w tym rankingu) w sumie sprzedały aż o 14% mniej smartfonów niż w trzecim kwartale 2018 roku.

Huawei pomimo problemów wciąż sprzedaje coraz to więcej smartfonów

Zobacz także: Huawei Mate 30 ma trafić do sprzedaży w Europie już w połowie listopada

Skąd zatem taka popularność sprzętów Huawei? Urządzenia giganta z Państwa Środka kupują przede wszystkim Chińczycy. To właśnie w swojej ojczyźnie producent ten zaliczył wzrost o aż 66%. Wynik ten jest wręcz niesamowity, a w szczególności wtedy, gdy spojrzymy na niego przez pryzmat innych firm. To właśnie Huawei jest jedynym producentem, który na rynku chińskim może pochwalić się wzrostem w trzecim kwartale w porównaniu do zeszłego roku. Inne firmy straciły przynajmniej 20%, a to pokazuje siłę i determinację Huawei.

Huawei pomimo problemów wciąż sprzedaje coraz to więcej smartfonów

Jednocześnie widać jak ważnym rynkiem są właśnie Chiny. Gigantyczna liczba potencjalnych klientów w Państwie Środka sprawia, że chiński producent tak naprawdę nie musi martwić się brakiem usług Google, bo te Chińczykom nie są do niczego potrzebne. Oczywiście mieszkańcy Starego Kontynentu nadal wyczekują debiutu Mate 30 i Mate 30 Pro w Europie wraz z usługami Google. Sprzedaż ma wprawdzie rozpocząć się już w połowie listopada, ale nadal nie wiemy jak chiński gigant rozwiąże problem z sankcjami nałożonymi przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Kupiliście w trzecim kwartale tego roku jakikolwiek smartfon Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!