Huawei rejestruje znak towarowy MateHome. Czego możemy się spodziewać?

Huawei P40 Pro tył

Już w październiku tego roku na rynek trafi Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Smartfony te mogą być ostatnimi urządzeniami Huawei pracującymi pod kontrolą autorskich Kirinów, ale wiele wskazuje na to, że nie będą to jedyne nowości, które tego dnia zostaną zaprezentowane światu!

Huawei MateHome

Znak towarowy MateHome został zgłoszony już w marcu zeszłego roku, a w październiku został przyznany on firmie Huawei. Informacje na ten temat pojawiły się w sieci jednak dopiero teraz. Oczywiście sama rejestracja znaku towarowego nie zdradza nam jakichkolwiek szczegółów na temat nadchodzącej nowości. Co więcej bardzo często producenci rezerwują jakieś nazwy tylko po to, aby o krok wyprzedzić konkurencję, a następnie nie widzimy premier danych urządzeń. Czy tak będzie także w tym przypadku? Ciężko powiedzieć.

Huawei rejestruje znak towarowy MateHome. Czego możemy się spodziewać?

Niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, że Huawei chce skupić się nie tylko na produkcji smartfonów, laptopów czy tabletów, ale także szeroko pojętych sprzętów smart home. Co więcej już w październiku tego roku odbędzie się konferencja, na której oficjalnie zobaczymy modele Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Tym samym to, że własnie teraz pojawiły się informacje o znaku towarowym MateHome mogą nie być przypadkiem. Moim zdaniem nazwa ta w oczywisty sposób nawiązuje właśnie do jakiegoś z urządzeń smart home, które miałoby być częścią ekosystemu giganta z Państwa Środka.

Zobacz także: Huawei zapowiada konferencję dla deweloperów. Co tym razem zaprezentuje chiński producent?

Do października pozostało jeszcze trochę czasu, a co za tym idzie bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości w sieci pojawi się więcej informacji na temat nadchodzącej nowości Huawei. Jeśli jednak chińskiemu producentowi uda się stworzyć własny ekosystem smart home i wprowadzi go także na rynki Starego Kontynentu to myślę, że urządzenia te mogą cieszyć się naprawdę sporą popularnością. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

A czym waszym zdaniem może być Huawei MateHome? Czekacie na kolejne nowości chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!