Huawei Sound X oficjalnie zaprezentowany. Producent wierzy, że pokona on Apple HomePod w Chinach

Huawei Sound X oficjalnie zaprezentowany. Producent wierzy, że pokona on Apple HomePod w Chinach

Wczoraj miała miejsce konferencja Huawei, na której zobaczyliśmy MatePada Pro oraz nowe MateBooki. To jednak nie jedyne nowości. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na rynek trafił także inteligentny głośnik, który powstał przy współpracy z francuską firmą Devialet zajmującą się od lat produkcją audio z najwyższej półki.

Huawei Sound X

Nowość giganta z Państwa Środka została wyposażona w dwa subwoofery o średni 3,5 cali i łącznej mocy 60 W. Nie zabrakło także sześciu głośników średniotonowych o mocy 8 W. Całość jest automatycznie dostrajana do danego pomieszczenia za sprawą algorytmu dźwięku Huawei Histen. Co ciekawe to właśnie Huawei Sound X został pierwszym inteligentnym głośnikiem z certyfikatem Hi-Res. Sam producent deklaruje, że sprzęt ten oferuje rewelacyjną wręcz jakość dźwięku, a współpraca z Devialet przyczyniła się do tego, że w swojej półce cenowej tak naprawdę nie ma konkurencji.

Huawei Sound X oficjalnie zaprezentowany. Producent wierzy, że pokona on Apple HomePod w Chinach

Głośnik został wyposażony w mikrofony, które mają zbierać głos użytkownika z pięciu metrów. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy MediaTek MT8515 o taktowaniu 1,5 GHz. Procesor ten wspierany jest przez 512 MB pamięci RAM. Huawei Sound X obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0. Nie zabrakło także modułu zbliżeniowego NFC, który pozwala na bardzo szybką i przyjemną konfigurację. Nowość giganta z Państwa Środka na tę chwilę dostępna jest jedynie w Chinach i ciężko powiedzieć cokolwiek na temat dostępności tego sprzętu na rynku międzynarodowym.

Zobacz także: Huawei MateBook D 15 oraz MateBook D 14 trafiają na rynek!

Sound X ma zdominować rynek chiński

Głos w sprawie zabrał sam CEO Huawei. Yu Chengdong uważa, że Sound X będzie sprzedawać się w samych Chinach zdecydowanie lepiej niż Apple HomePod. Różnicę mamy znaleźć zarówno w jakości wykonania jak i w dźwięku, ale także w cenie. Apple HomePod w Państwie Środka kosztuje 2299 juanów (ok. 1275 zł), a Huawei Sound X 1999 juanów (ok. 1110 zł). Różnica w cenie wprawdzie nie jest ogromna, ale jednocześnie jeśli zapewnienia firmy Huawei się potwierdzą to bardzo możliwe, że jej inteligentny głośnik będzie jednym z ciekawszych urządzeń tego typu dostępnym na rynku.

Głośnik, który skradł moje serce czyli Sonos Move [RECENZJA]

Co myślicie o Huawei Sound X? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!