Huawei szykuje PC z procesorem Ryzen i nudnym wyglądem

Huawei szykuje PC z procesorem Ryzen i nudnym wyglądem

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Huawei wydał komputer stacjonarny z własnym procesorem ARM oraz Linuxem. Jak się jednak okazuje, chiński producent pracuje również nad “normalnym” komputerem biurowym z procesorem Ryzen.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Huawei wydał komputer z autorskim procesorem ARM Kunpeng 920. Urządzenie jest przeznaczone na chiński rynek i pracuje pod kontrolą Linuxa stworzonego na polecenie chińskiego rządu. Producent jednak nie rezygnuje z architektury x86.

Warto przeczytać: Huawei wydał komputer stacjonarny z własnym procesorem Kunpeng 920 i Linuxem

Huawei i nowy komputer biurowy z procesorem Ryzen

Nowy sprzęt od Huawei wygląda jak typowy komputer stacjonarny, który możemy znaleźć w co drugim biurze. Nie wiem czemu, ale to “szare pudełko” bardzo przypomina mi konsolę Playstation 2. Na przednim panelu komputera znajdziemy 3 porty USB-A, jeden USB-C, wyjście audio oraz coś niespodziewanego – napęd optyczny. Z tyłu znajdują się kolejne 4 porty USB-A, Ethernet oraz VGA.

huawei

Komputer napędzany jest nowym procesorem AMD Ryzen 5 Pro 4400G (6 rdzeni, 12 wątków), który współpracuje z zintegrowanym układem graficznym Vega 7. Niestety nie wiemy ile pamięci RAM oferuje komputer, jednak zakładam, że jest to przedział od 8 do 16 gigabajtów. To co zadziwia to niewielki pobór mocy wynoszący 65 W.

huawei

Komputera raczej nie spotkamy poza rynkiem chińskim. Jeśli dałoby się go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie to mógłby okazać się całkiem dobrym komputerem domowym. Nowy i wydajny procesor spokojnie pozwoli na wygodną pracę biurową i na programowanie, a zintegrowany układ graficzny nawet na pogranie w kilkuletnie tytuły. Wszystko to działające pod kontrolą Linuxa dałoby naprawdę świetny komputer.

Co myślicie o nowym komputerze Huawei? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!