Huawei TV i Honor TV oficjalnie zaprezentowane w Chinach

Huawei TV i Honor TV oficjalnie zaprezentowane w Chinach

Po wielu plotkach, przeciekach i informacjach pochodzących bezpośrednio od firmy Honor czy Huawei w końcu telewizory tych dwóch chińskich producentów zostały pokazane światu. Wprawdzie nadal nie poznaliśmy wszystkich szczegółów na ich temat, ale bez wątpienia sprzęt ten zapowiada się niezwykle ciekawie.

Huawei TV i Honor TV

Zacznijmy od Huawei TV, ponieważ to urządzenie zostało zaprezentowane w pierwszej kolejności. Prezentacja miała miejsce podczas premiery Mate 20 X 5G na rynku chińskim. Telewizor tak naprawdę nie ma być jedynie telewizorem, a pewnego rodzaju smart ekranem i tak nazywa go sam producent. Huawei TV ma pozwolić użytkownikowi na zarządzania różnymi aspektami życia i innymi sprzętami podłączonymi do sieci. Oczywiście nie zabraknie sterowania głosem, ale co ciekawe chiński gigant postawił także na inteligentne gesty. Telewizor ma uczyć się preferencji użytkownika i dostosowywać się do jego potrzeb. W górnej części ekranu znajdziemy niewielką kamerkę, którą w dowolnym momencie możemy schować. Huawei zadbał także o dedykowaną aplikację, która pozwoli zarządzać wszystkimi ustawieniami z poziomu telefonu.

Huawei TV i Honor TV oficjalnie zaprezentowane w Chinach

Zobacz także: Wygląda na to, że telewizory Redmi trafią na rynek

O Honor TV tak naprawdę nie usłyszeliśmy zbyt wiele. Model ten ma być tańszym odpowiednikiem Huawei TV, ale na tę chwilę producent nie chce zdradzać szczegółów na temat jego funkcji czy możliwości. Wiemy natomiast, że oba telewizory będą pracować pod kontrolą specjalnie na tę okazję stworzonego procesora Hongjun 818 oraz, że zadebiutują one z HongMeng Os. Nie zabraknie także modułu odpowiedzialnego za sztuczną inteligencję.

Huawei TV i Honor TV oficjalnie zaprezentowane w Chinach

Sprzedaż Huawei TV ruszy już we wrześniu tego roku i tak naprawdę dopiero wtedy poznamy wszystkie szczegóły na ich temat i dowiemy się ile będę kosztować w Państwie Środka. Honor TV ma być dostępny w sklepach od 10 sierpnia. Niemniej jednak chiński producent już teraz podgrzewa atmosferę prezentując wygląd samego urządzenia oraz pierwsze oficjalne informacje na temat specyfikacji. Czy telewizory te kiedykolwiek trafią do europejskiej dystrybucji? Tego niestety nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że, prędzej czy później, to się stanie, ponieważ mogą być one ciekawą konkurencją dla firm od dawna zajmujących się produkcją tego typu sprzętów.

Co myślicie o Honor TV i Huawei TV? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!