Wygląda na to, że telewizory Redmi trafią na rynek

telewizor redmi

Telewizory Xiaomi są dostępne w sprzedaży w Chinach od dłuższego czasu. Nadal nie doczekaliśmy się ich premiery na rynku europejskim, ale, prędzej czy później, i w polskich sklepach powinny się one pojawić. Wszystko wskazuje na to, że swoją cegiełkę na rynku telewizorów dołoży także Redmi.

Redmi coraz śmielej wchodzi na rynek

Odkąd Redmi stało się submarką Xiaomi, a nie jedynie linią smartfonów wszystko wygląda inaczej. Chiński producent prezentuje światu coraz to nowe niesmartfonowe nowości, które oferują rewelacyjny wręcz stosunek ceny do możliwości. Z telewizorami sytuacja ma wyglądać podobnie. Xiaomi było numerem jeden jeśli chodzi o rynek TV w Chinach zarówno w pierwszym kwartale jak i w pierwszej połowie tego roku. Lu Weibing, dyrektor Redmi, postanowił pogratulować poprzez serwis Weibo CEO Xiaomi takiego sukcesu. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie pytanie, które znalazło się na końcu tego posta.

Zobacz także: Nowa zapowiedź telefonu Redmi potwierdza aparat 64 Mpix

Lu Weibing zapytał fanów czy chcą aby Redmi także stworzyło własny telewizor. I mam wrażenie, że pytanie to nie było bezpodstawne, a co więcej bardzo możliwe, że chiński producent już pracuje nad nowościami mającymi podbić rynek. Jeśli telewizory Xiaomi cieszą się tak dużą popularnością to produkty Redmi, które zapewne byłyby dostępne w zdecydowanie niższej cenie, mogłyby spotkać się z jeszcze cieplejszym przyjęciem fanów marki.

Zobacz też: Xiaomi Mi TV 4A: recenzja 43-calowego telewizora Xiaomi

Redmi w swoim portfolio posiada nie tylko smartfony, ale także słuchawki, power banki, laptopa czy nawet pralkę. To pokazuje, że submarka Xiaomi chce iść w ślady firmy-matki i dominować dosłownie na każdym segmencie rynku. Czy to się uda? Czas pokaże. Ja z niecierpliwością wyczekuje pierwszych telewizorów Redmi i mam nadzieję, że w końcu doczekamy się tego typu produktów w polskiej dystrybucji. Oczywiście już teraz możemy zamówić TV Xiaomi z Chin, ale wiąże się to z brakiem gwarancji realizowanej w naszym kraju, a na tym wielu użytkownikom zależy.

Czy podobnie jak ja wyczekujecie premiery telewizorów Redmi? A może już mieliście okazję zobaczyć na własne oczy Mi TV? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!