Huawei w tym roku ma sprzedać 270 milionów smartfonów

Huawei

Jeszcze jakiś czas temu wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły jasno – z powodu sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele firma Huawei miała odnieść gigantyczne straty w tym roku. Teraz, gdy sytuacja już się wyklarowała, głos w sprawie zabrał sam CEO firmy z Państwa Środka. Jak sytuacja wygląda w rzeczywistości?

Huawei nie odczuje sankcji USA

Początek roku przyniósł nam oczywiście prognozy sprzedażowe, którymi chwaliła się sama firma Huawei. Według tych planów gigant z Państwa Środka miał sprzedaż w 2019 roku aż 250 milionów smartfonów na całym świecie. Plan ten był wyjątkowo ambitny biorąc pod uwagę fakt, że w roku 2018 Huawei mógł się pochwalić sprzedażą na poziomie 200 milionów sztuk. Większość przypuszczała, że założenia stawiane sobie przez samą chińską firmę nie będą spełnione przez sankcje nałożone przez rząd Stanów Zjednoczonych. Donald Trump zakazał amerykańskim przedsiębiorstwom współpracę z Hauawei i tak naprawdę chiński producent miał być zdany sam na siebie.

huawei p30 pro
Huawei P30 Pro

Zobacz także: HongMeng OS nie jest systemem stworzonym na smartfony. Huawei nie zrezygnuje z Androida

Na szczęście prezydent USA doszedł do porozumienia z CEO chińskiej firmy. Ren Zhengfei w wywiadzie udzielonym YahooFinance przyznał, że sytuacja finansowa giganta z Państwa Środka jest wręcz rewelacyjna. Co więcej osiągnięcie sprzedaży na poziomie 260 milionów sztuk smartfonów jest wręcz pewne, a Huawei planuje, że liczba ta przed końcem roku przekroczy 270 milionów. Trzeba przyznać, że wynik ten robi wręcz piorunujące wrażenie i wszystko wskazuje na to, że pozycja chińskiego producenta na rynku międzynarodowym będzie nieustannie rosnąć.

Huawei chce współpracować z amerykańskimi firmami

Podczas obowiązywania sankcji wiele mówiło się o uniezależnieniu się firmy Huawei od amerykańskich przedsiębiorstw. Ren Zhengfei przyznał, że, jeśli tylko rząd USA nagle nie zmieni decyzji, chce nadal współpracować z takimi gigantami jak Intel, Qualcomm, Google czy Micron. Całkowita niezależność w dzisiejszych czasach może i nie jest niemożliwa, ale wyjątkowo ciężka do osiągnięcia. CEO Huawei nadal chce prowadzić rozmowy z rządem USA w celu znalezienia wspólnej wizji bezpieczeństwa na rynku mobilnym.

Korzytacie z smartfonów Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!