Huawei Watch Fit na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Huawei Watch Fit na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo producent z Państwa Środka wprowadzi na rynek zupełnie nowy inteligentny zegarek. Teraz w sieci pojawił się wręcz ogrom informacji na temat modelu oznaczonego jako Huawei Watch Fit. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Huawei Watch Fit

Nowość Huawei otrzyma prostokątny wyświetlacz o przekątnej 1,64 cala. Będzie to ekran typu AMOLED o rozdzielczości 456 x 280 pikseli oferujący bardzo dobrą czytelność w słońcu. Co ciekawe na rynek ma trafić kilka wersji kolorystycznych i będą się one różnić nie tylko kolorem paska, ale także koperty. Na tę chwilę nie wiemy natomiast czy wymiana pasków będzie możliwa, ale bez wątpienia byłoby to pożądaną przez samych użytkowników opcją, ponieważ mogliby oni jeszcze lepiej spersonalizować ten sprzęt. Na prawej krawędzi znajdziemy pojedynczy przycisk ułatwiający nawigację po menu oraz otwór, w którym najprawdopodobniej umiejscowiony jest mikrofon.

Huawei Watch Fit na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Nie spodziewałbym się wsparcia dla eSIM, ale bardzo możliwe, że Huawei Watch Fit będzie oferować wbudowanego asystenta głosowego. Nie zabraknie wodoodporności 5 ATM, pulsometru, akcelerometru, GPSa oraz batometru. Tym samym nowy smartwatch producenta z Państwa Środka będzie sprzętem stworzonym z myślą o tym użytkownikach, którzy na co dzień chcą monitorować swoją aktywność. Oczywiście możliwe będzie także wyświetlanie powiadomień z wybranych aplikacji z naszego smartfona.

Huawei Watch Fit na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Zobacz także: Huawei ma kłopot? Będzie musiał się rozejrzeć za nowym producentem procesorów

Bateria ma wystarczyć na aż 10 dni pracy. Wprawdzie konkretna data premiery pozostaje tajemnicą, ale Huawei Watch Fit ma zadebiutować już we wrześniu tego roku. Cena powinna zostać ustalona na poziomie 119 euro czyli około 530 zł. Liczę na to, że zegarek ten pojawi się w sprzedaży nie tylko w samych Chinach, ale także na wybranych rynkach Starego Kontynentu, a w tym i w naszym kraju. Bardzo możliwe, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na temat tego sprzętu!

Co myślicie o tak wyglądającym Huawei Watch Fit? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!