Recenzja inteligentnego zegarka dla aktywnych czyli Huawei Watch GT

huawei watch gt (16)

Huawei Watch GT jest najnowszym inteligentnym zegarkiem w portfolio giganta z Państwa Środka. Smartwatch ten reklamowany był jako sprzęt mający podbić serca przede wszystkim osób aktywnych czy uprawiających jakiś sport. Czy warto się nim zainteresować? A może za podobne pieniądze znajdziemy coś dużo lepszego? Zapraszamy na recenzję!

Specyfikacja Huawei Watch GT

  • Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39 cala, rozdzielczości 454 x 454 piksele oraz 326 PPI,
  • 128 MB pamięci ROM,
  • 15 MB RAM,
  • Czujniki: akcelerometr, żyroskop, czujnik pola magnetycznego, czujnik tętna, czujnik światła, barometr,
  • Bluetooth 4.2, GPS,
  • Wodoodporność 5 ATM,
  • Wymiary koperty: 46,5 x 46,5 x 10,6 mm, waga (bez paska): 46 g.
  • Zawartość zestawu: zegarek, stacja ładująca, kabel USB typu C do ładowania oraz instrukcja obsługi.

Wygląd i jakość wykonania

Huawei Watch GT naprawdę robi wrażenie i to już na pierwszy rzut oka. Zegarek trafił w moje ręce w wersji z brązowym skórzanym paskiem i dzięki temu przypomina on klasyczne czasomierze. Sama koperta ma 46 mm średnicy, a co za tym idzie przeznaczony jest on przede wszystkim dla mężczyzn. Tak duży zegarek na kobiecej ręce może wyglądać dziwnie. Niestety Huawei nie zdecydował się na zaprezentowanie mniejszego wariantu, który mógłby przypaść do gustu wszystkim kobietom. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystko jest idealnie spasowane, a noszenie zegarka jest wyjątkowo przyjemne dzięki gumie, która pokrywa wewnętrzną część skórzanego paska. Tym samym nie ulegnie on uszkodzeniu nawet podczas bardzo intensywnych treningów. Huawei Watch GT na tyle mi się spodobał, przynajmniej w kwestii wyglądu, że bez dwóch zdań wymieniłbym mojego Xiaomi Amazfit Stratosa właśnie na niego.

Czas pracy na baterii

Coś co jest prawdziwą rewelacją w Huawei Watch GT. Producent deklaruje, że przy włączonym pomiarze tętna i ćwiczeniach do 90 minut w tygodniu zegarek będzie w stanie działać do dwóch tygodni. I podczas testów smartwatch jeszcze bardziej mnie zaskoczył. Korzystając z Androida, w włączonym pomiarem tętna, powiadomieniami i monitorowaniem snu bateria spadła o około 50% w ciągu 12 dni. Tym samym Huawei Watch GT bez problemu powinien wytrzymać trzy tygodnie na jednym ładowaniu. Wynik ten jest wręcz rewelacyjny. Oczywiście w momencie gdy zaczniemy intensywnie korzystać z funkcji sportowych, które w dużej mierze włączają GPS, czas ten ulegnie skróceniu, ale przy ciągłym monitorowaniu ćwiczeń zegarek ma rozładować się po 22 godzinach. Sam proces ładowania trwa około 1,5-2 godzin.

Codzienność z Huawei Watch GT

Niestety, ale Huawei nie zdecydował się na wykorzystanie WearOS 2.0. Watch GT działa dzięki autorskiemu systemowi producenta z Państwa Środka. LiteOS, bo właśnie taką nazwę on otrzymał, posiada bardzo ograniczoną funkcjonalność. Pamiętajmy jednak o tym, że Huawei reklamuje urządzenie to jako sprzęt idealny dla sportowców i zadanie to spełnia on wręcz rewelacyjnie. Do wyboru mamy preinstalowane treningi biegowe (mające poprawić nasze wyniki) oraz cały szereg ćwiczeń: bieganie w terenie, bieganie na bieżni, marsz w terenie, wspinaczka, bieg przełajowy, kolarstwo, rower stacjonarny, pływanie na basenie, pływanie wody otwarte lub inne. Mi najbardziej brakowało narciarstwa i posiłkowałem się trybem “inne”, ale wtedy zegarek nie mierzy przebytego dystansu, a jedynie czas, kalorie oraz tętno.

Na ogromną pochwałę zasługuje funkcja monitorowania snu nazwana TruSleep, opracowana wspólnie z instytutem badań medycznych. Analiza ta jest wyjątkowo dokładna i pokazuje nam informacje, których nie sposób szukać w inteligentnych zegarkach konkurencji. Co ciekawe Huawei Watch GT monitoruje sen także podczas krótkich drzemek i podczas testów czas snu zmierzony przez zegarek wypadał wręcz identycznie jak w rzeczywistości. Sam GPS łączy się z satelitami w ciągu krótkiej chwili. Pomiar pulsu działa w trybie ciągłym i tutaj także możemy mówić o wyjątkowo dokładnych pomiarach.

Oczywiście funkcje sportowe to nie jedyne możliwości Huawei Watch GT. Na zegarku mogą być wyświetlane powiadomienia z różnych aplikacji oraz możemy być informowani o przychodzących połączeniach. Co więcej mamy do dyspozycji także barometr, kompas, informacje o pogodzie (pobierane z naszego telefonu w momencie połączenia), stoper, minutnik, alarmy, funkcja wyszukiwania telefonu (smartfon zaczyna wibrować i grać na maksymalnej głośności) oraz latarkę (ekran zmienia kolor na biały).

Aplikacja

Huawei Watch GT współpracuje z aplikacją Zdrowie firmy Huawei. Aplikacja w obsłudze jest wyjątkowo prosta, ale posiada wszystko to co powinna mieć. Do dyspozycji mamy kilka okien i niewielką część ustawień, ale w zupełności one wystarczają. W aplikacji możemy zobaczyć także szczegóły dotyczące aktywności, snu czy wykres pomiaru tętna na przestrzeni czasu.

Zdrowie firmy Huawei pozwala na synchronizację zarówno z Google Fit jak i Apple Health. Tym samym jeśli korzystacie z innych urządzeń monitorujących waszą aktywność czy puls jesteście w stanie gromadzić wszystkie dane w jednym miejscu.

Recenzja wideo

Zamów zegarek Huawei w sklepie x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!