Huawei wprowadza GameCenter

Huawei logo

Dzisiaj firma Huawei wprowadziła nową usługę o nazwie GameCenter. Jest to aplikacja z, jak sama nazwa wskazuje, grami dla użytkowników smartfonów oraz tabletów od tego producenta. Co tam znajdziemy?

GameCenter – dedykowana platforma dla graczy

GameCenter jest to platforma w postaci aplikacji, w której to znajdziemy masę gier do pobrania. Dodatkowo, znajdą się także tytuły w przedsprzedaży. W GameCenter użytkownicy urządzeń mobilnych Huawei znajdą takie tytuły jak chociażby World of Tanks Blitz, AFK Arena czy też Guns of Glory. Gry instalowane z tej platformy są pobierane bezpośrednio z Huawei AppGallery. Nowa platforma dla graczy mobilnych zapewnia dostęp do ekskluzywnych pakietów gier oraz wyjątkowych promocji tylko dla tych użytkowników. W tym momencie na platformie GameCenter można odebrać bonus o wartości aż 110 euro do gry AFK Arena, a także pakiet powitalny o wartości 50 euro do Lords Mobile. Żeby tego było mało, można odebrać zwrot 25% kwoty wydanej na zakupy w Guns of Glory. Dla miłośników gier mobilnych, to może być naprawdę ciekawa opcja.

Huawei GameCenter

Warto przeczytać: Huawei zapowiada konferencję dla deweloperów. Co tym razem zaprezentuje chiński producent?

Huawei zadba także o część społecznościową tej platformy. Będą na bieżąco informować graczy o nowych premierach oraz możliwości ich przetestowania. Dodatkowo, będzie można tam znaleźć swoich wirtualnych przyjaciół do gry. GameCenter umożliwia deweloperom gier dotarcie do aż 700 milionów użytkowników na całym świecie. Aktualnie 1.6 miliona programistów wykorzystuje możliwości Huawei Mobile Services do tworzenia gier i aplikacji. Dzięki nowej usłudze grono odbiorców może się znacznie poszerzyć. Chiński gigant może w ten sposób wynagrodzić graczom największą bolączkę ich nowych urządzeń – brak Usług Google. Zastanawiam się też nad tym, czy być może teraz Huawei zmieni zdanie i zacznie pracować nad smartfonem dedykowanym dla graczy? Skoro chcą dotrzeć do graczy, to taka opcja może im w tym pomóc. Myślę, że być może jest to mały krok właśnie w tym kierunku.

Mamy tu graczy mobilnych? Zamierzacie skorzystać z GameCenter?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!