Strona główna Aktualności Hulajnogi elektryczne Hive startują w Warszawie. Konkurencja dla Lime od Daimlera i...

Hulajnogi elektryczne Hive startują w Warszawie. Konkurencja dla Lime od Daimlera i BMW

-

Małe pojazdy elektryczne cieszą się coraz to większą popularnością w naszym kraju. Nie każdy chce jednak kupować tego typu urządzenia. Firma Lime już jakiś czas temu zaoferowała wypożyczenie hulajnogi elektrycznej w kilku miastach w Polsce. Teraz konkurencją dla Lime ma być Hive!

Czym jest Hive?

Hive to firma, która powstała przy współpracy dwóch niemieckich gigantów rynku motoryzacyjnego – Daimlera i BMW. Wcześniej elektryczne hulajnogi sygnowane logo firmy były dostępne jedynie w Lizbonie, Atenach oraz Paryżu. Teraz przyszedł czas na Polskę. Oczywiście nikogo nie powinien dziwić fakt, że Hive w pierwszej kolejności pojawiło się w Warszawie. Jeśli tam hulajnogi spotkają się z ciepłym przyjęciem to już niedługo z opcji wypożyczenia tego typu sprzętu będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych polskich miast.

Na start Hive przygotował 400 hulajnóg elektrycznych Segway ES4. Sprzęt ten wyposażony jest w moduł GPS i rozwija prędkość do 25 km/h (choć Hive ogranicza ją do 17 km/h). Co ciekawe urządzenia będą mogły być wypożyczane tylko w dzień. Co wieczór specjalny patrol będzie przeszukiwał ulice Warszawy i zbierał wszystkie hulajnogi aby o świcie znów je ustawić tak aby każdy mógł z nich skorzystać.

hulajnoga hive

Hive nieznacznie tańszą alternatywą dla Lime

Za samo wypożyczenie pobierana będzie opłata w wysokości 2,5 zł. Każda kolejna minuta jazdy kosztować będzie 45 groszy. Hive dodatkowo oferuje możliwość pozostawienia urządzenia w jakimś miejscu na maksymalnie 30 minut. Wtedy też nikt nie będzie mógł skorzystać z hulajnogi, a my będziemy mogli zrobić zakupy czy załatwić inną sprawę niecierpiącą zwłoki.

Zobacz też: Hulajnogi Lime pojawią się w Mapach Google w trzech polskich miastach

Dla porównania w momencie wejścia do Polski wypożyczenia hulajnogi Lime kosztowało 2 zł, a każda kolejna minuta 50 groszy. Teraz firma jednak postanowiła podnieść cenę za wypożyczenie do 3 zł, a to sprawia, że Hive będzie nieznacznie tańszy od Lime. Oczywiście cały proces wynajmu odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. To jednak jeszcze nie wszystko. Hulajnogi Hive już niedługo pojawią się także w mytaxi. Po wpisaniu adresu docelowego użytkownik sam będzie mógł zdecydować czy woli skorzystać z taksówki czy właśnie małego pojazdu elektrycznego. Jedno jest pewne – hulajnóg elektrycznych na ulicach polski miast będzie coraz więcej!

Co myślicie o hulajnogach Hive? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłomoto.pl

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej