IBM patentuje zegarek rodem z Inspektora Gadżet

Składane ekrany, czy też elastyczne, pojawiają się tak naprawdę wszędzie, odkąd pojawiły się pierwsze poważniejsze informacje na ten temat. Temu wszystkiemu sporo jeszcze brakuje do “perfekcji”, czyli popranego i funkcjonalnego działania, a tu pojawiają się coraz nowsze sprzęty. Google wspomina o telefonie, który przypominać może książkę, a IBM proponuje rozwiązanie rodem z inspektora gadżet. O czym mowa?

Zegarek z rozkładanymi ekranami

Cytując “egzorcystę” – “…czego to ludzie nie wymyślą.Taki mały obrazek świecący, a jak się ponaciska, to się zmienia…”. Dokładnie tak jest! Jest to kolejne rozwiązanie czy też pomysł, na nietypowy sprzęt. W końcu będzie można zrobić z zegarka coś jakby tablet, czy chociażby telefon. A przynajmniej taki jest plan. Jeśli wierzyć @LetsGoDigital, to patent zgłoszono już w 2016 roku, jednak dopiero ostatnio został przyjęty. Formalnie brzmi on “zmienny rozmiar wyświetlacza w urządzeniu elektronicznym”. Rewolucja?

IBM zegarek patent

Według wspomnianego patentu, urządzenie zaprojektowane jest w taki sposób, żeby można było użyć kilku konfiguracji ekranu. Podstawowym trybem ma być oczywiście pełnienie funkcji smartwatcha, tylko nieco grubszego. Oczywiście grubszy dlatego, że pod pierwszym, głównym ekranem schowane są pozostałe. To one mają spełnić gadżeciarską rolę bycia dodatkowymi ekranami, które będzie można wysunąć.

Zobacz też: Recenzja Nubia Alpha – tak widzę jedną ze ścieżek rozwoju smartfonów i zegarków

Przyglądając się patentowi, można zauważyć możliwe trzy konfiguracje. Każdy ekran ma planowo mieć 2 x 3 cala i to jest jego podstawa. Druga możliwość to rozłożenie ekranu na rozmiar 6 x 4 cala – czyli dodanie trzech ekranów. Trzecią możliwością ma być już rozmiar 12 x 8 cala. Przyznaję, że to dość sporo jak na zegarek, jednak spójrzcie okiem na zdjęcia – wydaje się to być raczej 8 x 6 cala, co nieco jest sprzeczne z samym patentem. Może nie tyle sprzeczne, co po prostu lekko ze sobą to koliduje, możliwe, że przez niezbyt dużą ilość informacji.

IBM zegarek render

Zdjęcie, czy też bardziej render, który przygotował @LetsGoDigital, pokazuje nam jak to mogłoby wyglądać. Mogłoby, ponieważ nie wydaje mi się, żeby szansę na powodzenie tego planu istniały w większym stopniu. Tak duży panel dotykowy/ekran, muszą się na czymś trzymać mimo wszystko. Zobaczymy, co przyniesie nam pomysł IBM, jednak nie nastawiam się, że może działać w takiej formie.

Co o tym myślicie? Jest szansa na powodzenie takiej operacji?

Dodaj komentarz
Total
2
Share