Impression to ładna aplikacja do tworzenia pendrive’ów z Linuksem

Impression
Impression

Jak się jest użytkownikiem Linuksa, to flashowanie pendrive’ów, aby móc uruchomić z nich system operacyjny, jest jedną z najczęstszych czynności. Jak się okazuje, użytkownicy Linuksa mogą zainstalować nową, dedykowaną do tego aplikację o nazwie Impression.

Impression – proste flashowanie pendrive’ów

Takich narzędzi jest wiele i sam mogę wymienić chociażby Balena Etcher, Fedora Media Writer czy Rufus (ale tylko na Windowsie). Do tego grona dołączyła kolejna, bardzo prosta aplikacja Impression. Wyróżnią ją fakt, że została zbudowana od podstaw z wykorzystaniem bibliotek GTK4 i LibAdwaita, co sprawia, że pięknie wygląda w GNOME.

Impression pozwoli przygotować pendrive’a lub kartę pamięci do uruchomienia Linuksa. Jest to jeden z pierwszych kroków, kiedy to chcemy przesiąść się na Linuksa. Aplikacja ta jest prosta i ładna, aczkolwiek nie ma wielu funkcji. W sumie, oprócz samego flashowania obrazów ISO i IMG, nie oferuje nic. Nawet do bólu proste narzędzie Fedora Media Writer pozwala bezpośrednio w programie pobrać wybrany obraz ISO Fedory.

Impression w trybie ciemnym
Impression w trybie ciemnym

Ale właśnie, aplikacja jest niezwykle prosta, a co za tym idzie, wielu może ją wybrać. Tym bardziej, że jest normalnie dostępna w Flathub. Spróbowałem załadować Debiana 12 na pendrive’a Samsunga i program Impression poradził sobie bez żadnych problemów.

Zobacz Impression w Flathub

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!