Instagram będzie płatny? Subskrypcja jest już testowana

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jak się okazuje, również i on wprowadzi model subskrypcji. Póki co, trwają testy w Stanach Zjednoczonych.

Instagram płatny? Będą specjalne subskrypcje

Jak się okazuje, na terenie Stanów Zjednoczonych trwają testy płatnych subskrypcji w serwisie Instagram. Póki co, ma to być prosta forma abonamentu. Na profilu danej osoby pojawi się specjalny przycisk, który jasno nakreśli możliwość skorzystania z subskrypcji.

No dobra, ale po co ta subskrypcja? Zapłacenie za subskrypcję ma dać dostęp do dodatkowych treści. Mowa tu chociażby o specjalnych Stories czy materiałach Live. Co ciekawe, osoby opłacające abonament dostaną specjalną odznakę, co sprawi, że ich komentarze będą lepiej widoczne. Co z cenami? Cena subskrypcji nie jest taka jednoznaczna i mieści się w przedziale od 99 centów do 99 dolarów, czyli dochodzi do prawie 400 złotych. Prawdopodobnie to sami twórcy ustalą jakie będą dostępne progi subskrypcji – w sumie podobnie jak na Patronite.

instagram
(fot. Instagram)

Aktualnie subskrypcje są dostępne w Stanach Zjednoczonych na profilu Sedona Prinve czy Jordan Chiles. Warto dodać, że nie jest to pierwszy portal, który wprowadził tego typu opłaty. Coś podobnego znajdziemy chociażby na YouTube.

Źródło: Instagram przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!