Instagram zamienia się w TikToka. Pojawi się ważna funkcja

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Nie można TikTokowi odmówić ogromnej popularności. Ten serwis społecznościowy w naprawdę krótkim czasie uzyskał ogromną rzeszę fanów. Z tego sukcesu czerpać chce też Instagram i doda funkcję żywcem wyjętą ze swojego konkurenta.

Instagram z automatycznym czytaniem tekstów

Jeśli mieliście do czynienia z TikTokiem przez chociaż 5 minut to wiecie jak popularne tam jest automatycznie zamienianie tekstu na mowę. Wykorzystuje to wielu autorów produkcji tam publikowanych i można uznać, że to lubiane udogodnienie. Prawdopodobnie zauważył to również Facebook (a raczej Meta), bowiem podobne rozwiązanie pojawi się w Instagramie.

Funkcjonalność ma być w pewien sposób konfigurowalna. Użytkownik będzie mógł zmienić charakter i barwę głosu, na przykład może być to głos “po helu” czy “mowa giganta”, a nawet robota.

voice effect instagram
(fot. Instagram)

Widać, jak bardzo Instagram stara upodobnić się do konkurencji. Już niegdyś wprowadzone Stories to funkcja wyjęta wprost ze Snapchata. I trzeba dodać, że instagramowe podejście okazało się być strzałem w dziesiątkę. Możliwe więc jest, że uda się to również z Reelsami, czyli odpowiedzią na TikTok. Muszę zaznaczyć, że Instagram początkowo był aplikacją podobną do fotoblogów, gdzie publikowaliśmy różne zdjęcia, które dla wielu działały jako portfolio.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!