Pojawią się dwa nowe sposoby kontrolowania swojego feedu na Instagramie

instagram

Instagram wprowadził właśnie dwa nowe sposoby wybieranie tego, co widzimy w swoim głównym kanale. To doba wiadomość dla wszystkich, którzy nienawidzą tak zwanego algorytmu. Dzięki nowym ustawieniom będzie można w większym stopniu zapanować nad tym, co widzimy na Instagramie.

Ulubione i Obserwowane na Instagramie

Jak informuje Instagram, nasz kanał to mieszanka zdjęć i filmów osób, które obserwujemy, sugerowanych postów i nie tylko. Aplikacja z czasem dodaje więcej rekomendacji do naszego głównego kanału na podstawie naszych zainteresowań. Dowiadujemy się, że Ulubione i Obserwowane to nowe sposoby nadrabiania zaległości w najnowszych postach z kont, które obserwujemy.

instagram

Opcja Ulubione (Favorites) pokazuje najnowsze posty z wybranych przez nas kont, na przykład najlepszych znajomych. Będzie ona oddziaływać także na główny kanał, ponieważ treści udostępniane przez osoby będące w Ulubionych będą wyświetlane tam wyżej i oznaczane ikoną gwiazdki. Do listy ulubionych można dodać maksymalnie 50 kont. Portal zaznacza, że można w niej dokonać zmiany w dowolnym momencie, a osoby nie są powiadamiane o ich dodaniu lub usunięciu.

Wariant Obserwowane (Following) pokazuje wpisy od obserwowanych osób, jest to dość standardowa opcja, ale należy wziąć pod uwagę to, że w tym wariancie posty są wyświetlane w porządku chronologicznym, co też jest doceniane przez wielu użytkowników.

Aby skorzystać z tych opcji należy kliknąć na logo Instagrama w lewym górnym rogu.

Źródło: about.fb.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!