Instagram jak GG – możemy ustawić sobie opis

instagram
(fot: Chesnot/Getty Images)

Użytkownicy Instagrama już teraz mogą korzystać z funkcji, która mocno kojarzy się z polskim komunikatorem Gadu Gadu. Chodzi o opisy.

Instagram powitał opisy – tak jak to było w GG

Program Gadu Gadu był naprawdę nowoczesnym komunikatorem i część funkcji znanych właśnie z niego nadal nie jest dostępna w dzisiaj popularnych rozwiązaniach. Jednym z dodatków był opis konta, który wyświetlał się zaraz obok nazwy kontaktu (co odróżnia implementację tej funkcji w Telegramie). Jak się jednak okazuje, te trafiły do Instagrama dla polskich użytkowników.

Jak włączycie aplikację Instagrama i przejdziecie do widoku z wiadomościami prywatnymi, to dostrzeżecie, że pojawiło się tam coś nowego. Na samej górze widnieje pasek z kontaktami, a przy zdjęciach profilowych pojawiają się opisy. Tak, dokładnie takie same opisy, jak to było w czasach GG.

Statusy
Statusy

Tutaj możemy sobie dodać różne rzeczy. Jak dobrze pamiętam, moi znajomi w Gadu Gadu wpisywali faktyczny status (na przykład zaraz wracam lub nie przeszkadzać), a inni dawali jakieś “pełne emocji i głębi” zdania. Ba! Istniały nawet strony internetowe, gdzie te opisy publikowano na potęgę i każdy mógł wybrać coś dla siebie… z jakiegoś powodu.

Dodawanie opisu
Dodawanie opisu

Wracając jednak do Instagrama, to opisy tutaj mają nazwę Notatki i można ją dodać naciskając na plus obok naszego profilu. Opis może mieć maksymalnie 60 znaków i zawierać tekst, jak i emotikony. Opis wyświetla się przez 24 godziny – tak jak Stories.

Źródło: Własne, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!