Telegram jak Gadu-Gadu! Rozmowy wyświetlisz w oddzielnych oknach

telegram
Jeśli masz już podpięte repozytorium Flathub, to Telegram znajdziesz w swoim sklepie z aplikacjami

Dopiero co Gadu-Gadu obchodziło urodziny i właśnie wtedy przypomnieliśmy sobie o tym, że ten komunikator oferował rozdzielenie rozmów na oddzielne okna. Jak się okazuje, Telegram już to obsługuje!

Telegram wyświetli rozmowy w oddzielnych oknach

Tak jak wspomniałem w ostatnim wpisie, zarówno Gadu-Gadu, jak i alternatywne aplikacje klienckie (np. Konnekt) oferowały wyświetlanie czatów w oddzielnych oknach. Było to po prostu wygodne i przyjemne. Jakoś jednak to zamarło i mało który komunikator coś takiego ma. Jak się jednak okazuje, Telegram od jakiegoś czasu testuje taki dodatek, choć funkcja jest ukryta. Oczywiście mowa tu o Telegramie Desktop.

Jak włączyć obsługę okien w Telegramie? To bardzo proste! Przechodzimy do Ustawień i wybieramy kategorię Zaawansowane. Zjeżdżamy na sam dół listy i tam znajduje się pozycja Ustawienia eksperymentalne. Klikamy i uruchamiamy opcję New chat window by Ctrl+Click.

Telegram z oknami
Obsługa wielu okien

Jak korzystać z funkcji? To również jest bardzo łatwe. Po prostu przyciskamy klawisz Ctrl i myszą klikamy na dany czat na liście. Ten otworzy się w oddzielnym oknie. Oczywiście można otworzyć wiele takich okien, a także wykorzystywać to główne.

Można nawet główne okno pomniejszyć do takich rozmiarów, aby wyświetlała się sama lista czatów. Wtedy będzie to przypominać Gadu-Gadu jeszcze bardziej (tym samym główne okno i tak można podmienić na czat).

Muszę jednak dodać, że jest to funkcja eksperymentalna i nie do końca sprawdzona. Przetestowałem ją na Fedorze Linux (Telegram Flatpak) i nie zauważyłem problemów. Co równie ciekawe, w podobny sposób skorzystamy z tej funkcji w Telegramie WebK. Wtedy jednak nie mamy oddzielnych okien, a karty w przeglądarce internetowej. Więcej o tym pisaliśmy >>tutaj<<.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!