Instagram kopiuje Telegrama – chodzi o kanały

instagram
(fot: Chesnot/Getty Images)

Telegram oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które po prostu się sprawdzają. Widocznie na tyle, że Meta kopiuje je do Instagrama.

Instagram chce mieć kanały takie jak w Telegramie

Kanały w aplikacji Telegram to czat typu jeden-do-wielu. Działa to w taki sposób, że właściciel kanału pisze dane wiadomości, zazwyczaj są to jakieś komunikaty, a inni mogą je tylko odczytać bądź podać dalej. Pełni to rolę pewnego rodzaju tablicy ogłoszeń i znacznie ułatwia komunikację, podawanie ważnych informacji. Jednakże od jakiegoś czasu użytkownicy subskrybujący dany kanał mogą dodawać reakcje oraz komentarze w wydzielonej i nieprzeszkadzającej sekcji (o ile na to zezwoli administrator kanału).

Widocznie firma Meta musiała polubić tę formę komunikacji. Właśnie w Instagramie pojawił się Meta Channel prowadzony przez CEO Marka Zuckerberga. Póki co, kanały są dostępne tylko w aplikacji mobilnej i działają podobnie jak odpowiednik w Telegramie. Subskrybenci mogą odczytywać wiadomości, dodawać reakcje czy głosować w ankietach, ale nie mogą nic pisać.

(fot. Meta)
(fot. Meta)

Póki co, funkcja jest w fazie testów i mogą z niej skorzystać tylko wybrani, na przykład Chloe Kim. Jak ktoś chciałby z tego skorzystać, to musi zapisać się na listę oczekujących. Kanały będzie można przypinać do swojego profilu, aby odwiedzający mogli go szybko odnaleźć. Co ciekawe, funkcja w późniejszej fazie może trafić też do Messengera oraz Facebooka. A jeśli chcecie już teraz skorzystać z kanałów, to po prostu zainstalujcie Telegrama – tam ta funkcja jest dostępna od dawna, a odwiedzający nawet nie muszą mieć aplikacji, bowiem komunikaty można odczytywać w przeglądarce.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!