Telegram z aktualizacją: stwórz własne zdjęcie profilowe z emoji

Telegram aktualizacja luty 2023
(fot. Telegram)

No i mamy kolejną aktualizację komunikatora internetowego Telegram. Nowy update wnosi kreator zdjęć profilowych, lepszą integrację z Google i Apple oraz kategorie emoji. Ale po kolei!

Telegram z aktualizacją. Oto co ona wnosi

Pierwszą nowością jest opcja tworzenia zdjęć profilowych z wykorzystaniem dowolnego emoji lub naklejki. Powstałą grafikę można użyć nie tylko jako zdjęcie profilowe, ale też jako okładkę dla grup i kanałów.

Od teraz emoji w wbudowanym wybieraku jest sortowane według kategorii, takich jak like czy serce.

Już od jakiegoś czasu mogliśmy w Telegramie tłumaczyć wiadomości z obcych języków. Teraz jednak rozszerzono to do tłumaczenia całych czatów. Tym samym nie musimy ciągle klikać we wszystkie wiadomości po kolei, aby przetłumaczyć, tylko od razu mamy całość gotową do przeczytania w rodzimym języku.

Nowa aktualizacja ułatwia zarządzanie siecią. Użycie internetu w sieci WiFi oraz danych komórkowych od teraz jest przedstawiane w formie wykresów kołowych. Dla osób mających ograniczony transfer danych ta funkcja może okazać się kluczowa.

Rozszerzono też obsługę zapisywania przychodzących multimediów. Od teraz można kontrolować kiedy multimedia mają być automatyczne zapisywane w galerii na podstawie rozmiaru, typu czy czatu. Można też dodać wyjątki.

Pozostając w temacie multimediów, to od teraz administratorzy są w stanie wybrać, czy członkowie grupy mogą wysyłać 9 różnych typów multimediów. Co ciekawe, można nawet wyłączyć wiadomości tekstowe, aby móc wysyłać tylko multimedia.

Co jeszcze dodano? Twórcy botów mogą dodać specjalne przyciski, które pomagają użytkownikom wybrać grupy, kanały lub ludzi spełniających zdefiniowane kryteria. Dodano też opcję szybkiego logowania się za pomocą Apple czy Google ID. Nadal jednak potrzebne jest wpisanie hasła w procesie 2FA (wolałbym, aby były to kody OTP). Ponadto dodano nowe emoji oraz roczną subskrypcję premium, która kosztuje w Polsce 149,99 PLN (12,50 miesięcznie). Jak jednak zdecydujemy się na zakup przez Premium Bot, to koszt wynosi 104,90 PLN (8,74 miesięcznie). Co ciekawe, Telegram Premium podrożało nawet w samym bocie i w rozliczeniu miesięcznym jest to 13,79 PLN (dotychczas było to 9,99).

Aktualizacja jest już dostępna. Sam ją pobrałem ze Sklepu Google Play.

Źródło: Telegram blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!