Instagram Lite mogą już pobierać użytkownicy na całym świecie!

instagram
(fot: Chesnot/Getty Images)

Z Instagramem Lite miałem do czynienia już jakiś czas temu, bowiem aplikacja ta nie jest zbyt nowa, ale również nie była ona dostępna na całym świecie. Aż do teraz, bowiem Instagram Lite możemy wygodnie zainstalować ze Sklepu Google Play!

Instagram Lite dostępny globalnie!

Instagram Lite to nie jest zbyt świeża aplikacja, bowiem pojawiła się na rynku kilka lat temu. Niestety, była ona dostępna tylko w Indiach, a użytkownicy z innych krajów musieli decydować się na niezbyt bezpieczną instalację poprzez alternatywne źródła oprogramowania.

Warto przeczytać: Znajdźki z F-Droid: Barinsta, czyli lepszy Instagram

Instagram zaznaczył, że zamierza opublikować aplikację w wersji Lite na innych rynkach, ale jak będzie ona dopracowana. Widocznie uznano, że program jest już skończony, bowiem w ponad 170 kolejnych państwach można już instalować Instagram Lite.

Po co decydować się na Instagram Lite? W porównaniu do pełnej wersji, Lite oferuje o wiele mniej funkcji. Z aplikacji wycięto efekty związane z AR, animacje i kilka innych elementów. Co zyskujemy w zamian? O wiele mniejsze zużycie transferu danych, niewielką wagę programu wynoszącą zaledwie 3 megabajty, a także szybsze działanie. To sprawia, że będzie ona dobra zarówno na starszych i słabych smartfonach, jak i na najnowszych flagowcach.

Sam sprawdziłem Instagram Lite i muszę przyznać, że wrażenia z użytkowania są naprawdę świetne. Aplikacja działa natychmiastowo i na nic nie trzeba czekać. Nie jest ona również ciężka. Niestety, brakuje mi tutaj ciemnego motywu, ale jak mówią najnowsze informacje, czarna kolorystyka interfejsu ma się pojawić w przyszłości..

Pobierz Instagram Lite ze Sklepu Play!

Jak Wam się podoba Instagram Lite? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!