“Nowy Instagram” istnieje! Pozwoli Ci przenieść się z tego starego

Pixelfed
Pixelfed

Jeśli chcielibyście przenieść się z Instagrama na nową, ale jednak nieco bardziej prywatną platformę, to aktualnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Otóż Pixelfed pokazał funkcję migrowania z Instagrama!

Może zacznijmy od wytłumaczenia czym jest Pixelfed. Pixelfed to aplikacja, która wchodzi w skład Fediverse. To oznacza, że jeśli ktoś ma konto na Mastodonie, to może obserwować kogoś, kto ma konto w Pixelfed (i vice versa). Pixelfed jednak powstał tak, aby być nastawionym nie na pisemne posty, a na zdjęcia i w tym mocno przypomina Instagrama, a od niedawna są nawet stories.

Strona Pixelfed
Strona Pixelfed

To właśnie Pixelfed jest miejscem gdzie możemy wrzucić swoje zdjęcia – również te profesjonalne, bowiem Pixelfed oferuje funkcję ‘My Portfolio’, która pozwala zamienić swój profil w pełnoprawne portfolio. Co ważne, zdjęcia z Pixelfeda można wygodnie przeglądać bez logowania – w przeciwieństwie do Instagrama. No i jak to bywa w przypadku aplikacji Fediverse, możemy zarówno korzystać z czyjejś instancji, jak i postawić własną i integrować się z całym światem mniejszych i większych serwerów z podobnymi aplikacjami Social Media.

Pixelfed (fot. Pixelfed)
Pixelfed (fot. Pixelfed)

Pixelfed pozwoli Ci wykonać pełną migrację z serwisu Instagram

Najnowsza aktualizacja wprowadziła funkcję, która na dobre pozwala przenieść się z Instagrama na Pixelfeda. Mowa tu o możliwości pełnego przeniesienia swoich zdjęć z jednego medium do drugiego. Jak dodają twórcy, wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby użytkownik powoli i na spokojnie dał sobie radę. W zasadzie to trzeba podlinkować konto instagramowe na Pixelfedzie, co pozwoli wybrać elementy, jakie chcemy przenieść.

Z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie nowej, niezwykłej funkcji, która upraszcza proces importowania treści z Instagrama bezpośrednio do Pixelfed. Dzięki funkcji Import z Instagrama możesz bezproblemowo przenosić swoje zdjęcia, podpisy nawet hashtagi z konta Instagramowego do Pixelfed, zapewniając płynne przejście bez utraty ukochanych wspomnień i twórczych wyrażeń.

Twórcy Pixelfeda
Migrowanie z Instagrama
Migrowanie z Instagrama

Co ważne, multimedia można przenieść właśnie tak, aby zachować nawet podpisy, hashtagi czy daty publikacji. Twórcy Pixelfeda zaznaczają, że cały proces zachowuje prywatność i odczytywane są tylko te dane, które użytkownik sam wybierze.

To jak? Zrezygnujecie z Instagrama na rzecz nowej platformy?

Źródło: Pixelfed blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!