Obserwujcie nas na Mastodonie!

ROOTBLOG @ 101010.pl

Zapewne w ostatnich paru dniach wielu z Was dowiedziało się co to jest Mastodon, może nawet część osób usłyszała o Fediwersum. Możliwe nawet, że wielu z Was założyło tam konto. Przynajmniej my tak zrobiliśmy!

ROOTBLOG w Fediwersum

Mastodon, jak i cała sieć Fediverse zyskują na popularności. Sami o tej technologii informowaliśmy Was od jakiegoś czasu, bowiem czuliśmy, że kryje się w niej ogromny potencjał. Od kilku tygodni trwa ogromny bum na Mastodona, głównie za sprawą tego, że Twittera przejął Elon Musk.

Chętnie obserwuję przypływ użytkowników i jak oni reagują na to jak wygląda i działa Mastodon. Wielu najpierw odczuwa lekkie zdziwienie, bowiem jest to nieco inna forma social media (głównie za sprawą decentralizacji), jednak po chwili obycia zaczynają się przekonywać. Finalnie uważają, że przeskok na Mastodona jest odświeżający. Tym bardziej, że Mastodon jest wolny od algorytmów, reklam i wielu nieprzyjemnych elementów.

Mastodon fediverse fediwersum
(fot. szmer.info)

Z tego też powodu postanowiliśmy sami otworzyć się na Mastodona. Założyliśmy swoje konto na polskiej instancji 101010.pl. Zauważyliśmy, że jest ona naprawdę stabilna i dzielnie wytrzymuje nawet spore przeciążenia ogromnym napływem użytkowników. Wiemy też, że WordPress wchodzi w skład Fediwersum i nasza strona mogłaby być dostępna z poziomu wielu różnych aplikacji, jednakże chcieliśmy skorzystać z formy, którą wielu z Was może znać z Twittera. Ponadto chcemy też wchodzić z Wami w interakcje.

Bo tak, już możecie nas obserwować w Fediwersum odnajdując nasze konto pod adresem ROOTBLOG@101010.pl. Możecie nas obserwować, komentować wpisy, jak i nas oznaczać. My bardzo chętnie Wam odpowiemy!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!