Facebook zniszczony! To TikTok jest nowym królem

tiktok

Bez wątpienia Facebook to prawdziwy król jeśli chodzi o sieci społecznościowe. Warto jednak dodać, że od jakiegoś czasu na rynku mamy nowego gracza, który szybko wszedł do świadomości ludności. Jak się okazuje, TikTok właśnie wyprzedził Facebooka!

Jeszcze do niedawna to Facebook był najpopularniejszą aplikacją społecznościową na świecie. Ba! Zapewne wielu z Was właśnie z niego korzysta bądź dowiedziało się o tym artykule dzięki niemu. Jak się jednak okazuje, amerykański gigant musi ustąpić tron nowemu graczowi prosto z Chin – TikTokowi.

To TikTok teraz się liczy!

TikTok szybko wszedł do świadomości wielu ludzi. Ma on kilka cech, które przeważyły a z pewnością jedną z nich jest fakt, że nie jest on zbyt wymagający. Wystarczy aplikację zainstalować i przesuwać palcem po ekranie, aby obejrzeć krótkie wideo. Co ważne, algorytmy szybko wyczytują co takiego lubimy więc jedynie jesteśmy zachęcani do jeszcze częstszego oglądania – wszak możemy przegapić coś ciekawego. Mało tego, aplikacja pozwala nam również na wygodne tworzenie własnych nagrań.

tiktok

Jak wynika z globalnej analizy przygotowanej przez Nikkei Asia, TikTok rozgromił swoją konkurencję w postaci Instagrama, WhatsAppa oraz Facebooka. Dzięki temu to właśnie TikTok stał się najpopularniejszą aplikacją społecznościową na świecie.

Oprócz wyżej opisanej prostoty, na wzrost popularności z pewnością wpłynęła pandemia COVID. Wiele osób musiało zamknąć się w domach, a to właśnie ta aplikacja dawała możliwość łatwego zabicia czasu i sprawdzenia co robią inni użytkownicy za pomocą krótkich nagrań. Co prawda, nie obyło się bez kontrowersji wokół TikToka, jednak finalnie i tak miało to marginalny wpływ. Warto dodać, że TikTok dopiero się rozwija i nie wiemy co zobaczymy w przyszłości.

Źródło: PhoneArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!