Instalator Windowsa 11 Beta już dostępny. Każdy może go pobrać

Windows 11

Windows 11 to jeden z najpopularniejszych obecnie tematów w sieci, a każde dodawane nowości są szeroko omawiane. Jak się okazuje, Microsoft uprościł testowanie systemu poprzez udostępnienie ISO Windowsa 11 Beta.

Windows 11 Beta już w formie obrazu ISO

Do tej pory testować Windowsa 11 mogliśmy poprzez dołączenie do programu Windows Insiders. To właśnie tutaj Microsoft regularnie wypuszczał łatki, które stopniowo wprowadzały nowości do kolejnego systemu. Teraz jednak gigant postanowił proces znacznie ułatwić i wydał obraz ISO.

Obraz ISO to plik, który chowa w sobie instalator systemu Windows 11. Dzięki temu możemy system normalnie zainstalować na dysku lub na maszynie wirtualnej. To znacznie przyspieszy proces zastępowania Windowsa 10. ISO również pokaże nam jak wygląda instalacja systemu “od zera” oraz ekran powitalny. Możemy również przejść pierwszą konfigurację.

windows 11

Przygotowane ISO oferuje build w wersji 22000.132. Nie jest ona pełna nowości (względem kanału Dev), jednak nadal wnosi ich całkiem sporo. Niestety, z jej wykorzystaniem nie przetestujemy opcji instalacji aplikacji z Androida poprzez Amazon Appstore.

Stabilna wersja Windowsa 11 ma pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy. To dopiero wtedy będziemy oficjalnie wiedzieć jakie dokładnie nowości wniesie kolejny system Microsoftu.

ISO Windowsa 11 Beta pobierzecie >>stąd<<. Do aktywacji potrzebna jest wykupiona licencja – na przykład Windowsa 10.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!