Strona główna Aktualności Integracja Windowsa z Androidem trwa w najlepsze!

Integracja Windowsa z Androidem trwa w najlepsze!

-

Czasy gdy Microsoft próbował zawojować rynek mobilny odeszły bezpowrotnie. Po porażce nie było co zbierać. Jednak gigant nie porzucił całkowicie pracy, nad rozwojem tego segmentu.

„Twój telefon” czyli Handoff na Windowsie 10

Jak wspomniałem, Microsoft poległ przy próbach stworzenia własnego ekosystemu i platformy mobilnej. Nie chcąc jednak opuszczać tego rynku, stawia na co innego – usługi i rozwiązania dla istniejących systemów. Nie będzie bowiem dziwnym stwierdzenie, że nawet za czasów świetności mobilnego Windowsa, aplikacje Microsoftu były lepiej napisane na iOS (o ironio), czy Androida. Tym samym, to chyba najlepsze co wychodzi im w segmencie mobilnym. A skoro tak, to dlaczego nie zaoferować urządzeniom na Androidzie tego, co ma Apple? W końcu poza macOS, Windows jest najpopularniejszym systemem.

Aplikacja Twój Telefon pozwala na integrację urządzenia z Androidem, z Windowsem 10, na podobnej zasadzie co iOS z macOS. Powiadomienia, odpowiedzi na SMSy, wyświetlanie zdjęć. Siedząc przy komputerze, nie trzeba już sięgać po telefon. Wszystko możemy zobaczyć na poniższym screenie.

Ponadto, wyciekłe screeny umieszczone na Twitterze, pokazują, że integracja obejmuje też wykonywanie i odbieranie połączeń.

Zobacz także: Aktualizacja do Androida 10 psuje Pixele!

To dopiero początek

Nowa funkcjonalność z pewnością będzie rozwijana. Na ten moment niestety nie znamy wymagań sprzętowych, choć można się spodziewać, że jedną z nich będzie mikrofon (w przypadku komputera). Odnośnie urządzenia z Androidem, konieczna będzie oczywiście instalacja odpowiedniej aplikacji. Nie wiadomo jednak czy będą jakieś ograniczenia związane ze wsparciem dla poszczególnych urządzeń czy wersji Androida. Z pewnością jednak, będzie to wymagało najnowszej wersji systemu Windows 10.

Niestety, technologia ta nie jest idealna. Choć ma ogromny potencjał, Microsoft musi dopracować kluczowy szczegół jakim jest stabilność serwerów obsługujących tą usługę. Kilka chwil po premierze Galaxy Note 10 gdy usługa została rozszerzona o wsparcie dla Samsung DeX, serwery siadły. To poważna wada, bowiem pokazuje brak odporności na wzmożone wykorzystanie. Jeśli Microsoft chce osiągnąć sukces na tym polu, musi zdecydowanie nad tym popracować. W przeciwnym razie, ludzie szybko mogą stracić zainteresowanie.

A wy, macie zamiar korzystać z tej funkcji?

ŹródłoSlashgear

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej