Strona główna Aktualności iOS 12.3 i WatchOS 5.2.1 oficjalnie. Co nowego?

iOS 12.3 i WatchOS 5.2.1 oficjalnie. Co nowego?

-

13 maja Apple oficjalnie udostępniło aktualizację dla urządzeń z iOS i WatchOS. Jedna z nich przynosi długo wyczekiwaną zmianę!

iOS 12.3

Najpierw przyjrzyjmy się nowemu iOSowi. Aktualizacja ta jest następcą iOS 12.2 i waży około 500MB, jeśli pobieramy ją drogą OTA. Jeśli zaś korzystaliśmy z bety, niestety musimy pobrać pełny OS, czyli około 2GB.

Największą nowością, powiązaną jednocześnie z wydaniem tvOS 12.3 dla Apple TV i nowym serwisem streamingowym, jest przebudowana aplikacja TV. Zmieniono ikonę z małego telewizorka na czarnym tle, na tą prezentującą logo Apple TV, zarówno na ekranie domowym jak i w ustawieniach. Interfejs aplikacji również przebudowano, zniknęły karty „Sport” i „Sklep”. Od teraz, jedynymi dostępnymi są „Obejrzyj teraz”, „Biblioteka” i „Szukaj”. Pierwsze uruchomienie aplikacji po aktualizacji wita nas nowym ekranem. Zakładka „Obejrzyj teraz” przenosi nas do proponowanych materiałów jakie mogą nas zainteresować czy najnowszych hitów, zupełnie jak w iTunes czy AppStore. W tym samym miejscu też możemy od teraz kupować, bądź wypożyczać (VOD) treści. „Biblioteka” to po prostu miejsce gdzie znajdziemy nasze zgrane z komputera bądź zakupione materiały. Poniżej kilka screenów jak to wygląda.

 

Ale zaraz zaraz. „Jaki telewizorek?” – zapytacie. I to jest właśnie największa nowość tej aktualizacji. W Polsce bowiem do tej pory aplikacja TV nie była dostępna, zatem u nas, aktualizacja ta daje jeszcze więcej. W Polsce do iOS 12.2 włącznie, aplikacja „TV” była zastąpiona zwykłym odtwarzaczem filmów. Upraszczając, była to jedynie funkcja „Biblioteka” z obecnej wersji Apple TV. Mogliśmy tam znaleźć nasze filmy i teledyski zsynchronizowane z iTunes. Teraz otrzymujemy wygodny dostęp do serwisu VOD i sporej bazy treści. Całkiem nieźle.

Zobacz także: W końcu. Revolut w Apple Pay pojawi się już w czerwcu!

Z pomniejszych zmian, mamy chociażby wsparcie dla ery Reiwa w kalendarzu Japońskim, która rozpoczęła się 1 maja 2019. Aplikacja Wallet natomiast od tej pory, nie pokazuje już ikon dla transakcji innych, niż tych zrealizowanych przy użyciu Apple Pay.

WatchOS 5.2.1

Najciekawsze zostawiłem dla was na koniec. Dlaczego? Niby nie jest to ogromny update, ale wprowadza jedną, bardzo istotną i chyba przez wszystkich wyczekiwaną zmianę. Funkcja EKG w Apple Watch Series 4 od teraz działa też w Polsce! Inne kraje które również uzyskały wsparcie to Chorwacja, Czechy, Islandia i Słowacja.

apple watch 4

Czym jest i jak działa ta funkcja chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. Natomiast cieszy mnie fakt, że w końcu Polska oficjalnie otrzymała wsparcie dla tej funkcji. Koniec z kombinacjami. Z opinii wielu użytkowników (którzy kupili swoje zegarki za granicami kraju chociażby) wiem, iż wyniki prezentowane przez zegarek w dużej mierze pokrywają się z późniejszymi odczytami wykonanymi u lekarza. A zatem, jest to coś, co moim zdaniem jest zdecydowanie warte uwagi. Pomoże nam to bowiem nie tylko wykryć niepokojące zmiany, ale również zapobiegać poważniejszym schorzeniom.

To tyle z nowości. Będziecie korzystać z Apple TV? Czekaliście na EKG w Apple Watch? A może mieliście już dawno? Dajcie znać w komentarzach!

 

ŹródłoAppleInsider

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej