Systemy iOS 16 Beta i iPadOS 16 Beta dostępne publicznie

iphone

Firma Apple finalnie udostępniła publiczne edycje testowe systemów operacyjnych iPadOS 16 oraz iOS 16.

iOS 16 i iPadOS 16 Beta publicznie

Po wydaniu wersji tylko dla deweloperów, Apple finalnie zdecydowało się na publikację Bety systemów iOS 16 i iPadOS 16 dla każdego użytkownika. Warto dodać, że pierwsza publiczna Beta to jest zarazem trzecia deweloperska beta. Instalacja jest możliwa po rejestracji w programie testów firmy Apple. Pobranie aktualizacji jest możliwe bezprzewodowo.

O iPadOS 16 więcej dowiecie się z: WWDC 2022 – iPadOS 16 niemalże niczym MacOS!

iOS 16 to szereg ciekawych i przydatnych nowości. Apple pokusiło się o przebudowanie ekranu blokady. Od teraz możemy na nim umieszczać widżety oraz modyfikować wygląd. Mało tego, powiadomienia umieszczane są niżej na ekranie, dzięki czemu są one na wyciągnięcie palca i zabierają mniej miejsca. Ekranów blokady możemy mieć wiele i jesteśmy w stanie je połączyć z trybami skupienia.

O iOS 16 więcej dowiecie się z: WWDC 2022 – Co nowego wniesie iOS 16?

iPadOS 16 (fot. Apple)
iPadOS 16 (fot. Apple)

Pojawiło się też wiele nowości związanych z kolaboracją, a wbudowana aplikacja do obsługi skrzynek pocztowych doczekała się sporego rozbudowania. Tablety Apple zyskały dostęp do aplikacji pogody, a także do funkcji ulepszającej wielozadaniowość o nazwie Stage Manager. Niestety, z tego dodatku skorzystają tylko Ci, co zdecydowali się na iPada z procesorem M1.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!