iPad Mini 2021 to najlepszy nowy sprzęt od Apple (+iPad 2021)

ipad mini
iPad Mini

Właśnie jesteśmy po ogromnej konferencji Apple, na której zaprezentowano tonę nowego sprzętu. Przyznam szczerze, że nie jestem jakiś zadowolony – no chyba, że mówimy o tablecie iPad Mini 2021. To urządzenie wygląda cudownie.

Apple iPad Mini 2021 – kieszonkowy tablet

Nikt się tego nie spodziewał, ale jednak Apple na wrześniowej konferencji pokazało tablety. Mowa tu o regularnym iPadzie oraz o iPadzie Mini. Zacznijmy od tego drugiego, bowiem jest znacznie ciekawszy.

To, co go wyróżnia, to wyświetlacz 8,3″ Liquid Retina. Wokół niego znajdują się naprawdę niewielkie ramki, co sprawia, że tablet jest małych rozmiarów. Nie można jednak tabletowi odmówić funkcjonalności. Działa on w oparciu o system iPadOS oraz procesor Apple A15 – ten sam, który znajdziemy w nowym iPhone’ach.

Apple zdecydowało się na przesunięcie czytnika linii papilarnych na górną krawędź, a zamiast Lightning Port mamy nowoczesne i szeroko wykorzystywane USB typu C. Coś jeszcze? A no na pokładzie mamy WiFi 6, 5G oraz kamerę główną 12 MP z diodą doświetlającą. Mamy także głośniki stereo oraz ładowanie o mocy 20 W. Gigant gwarantuje, że tablet wytrzyma cały dzień na baterii oraz współpracuje z Apple Pencil.

ipad mini
Kolory iPada Mini

Tablet wygląda naprawdę ciekawie, bowiem ma niewielki ekran wraz z nowoczesną konstrukcją z mniejszymi ramkami. To sprawia, że iPad Mini może być naszym codziennym i niezwykle wydajnym towarzyszem, który schowamy do nawet małego plecaka. A co z ceną? Tablet ma kosztować 499 USD, czyli niecałe 2 tysiące złotych. Będzie dostępny w 4 wersjach kolorystycznych.

ipad mini

Apple iPad 2021 – do użytku ogólnego (i dla uczniów)

Zaraz przed zaprezentowaniem iPada Mini, gigant pokazał także odświeżony model zwykłego iPada. Ten niezbyt się zmienił. Mamy tutaj ekran 10,2 cala z grubszymi ramkami i Touch ID na froncie. Sercem urządzenia jest układ Apple A13 znany chociażby z iPhone’a 11. Nadal jednak jest to całkiem dobry procesor, który da radę przez następne kilka lat.

ipad

Zwykły iPad również współpracuje z Apple Pencil (1. generacji) oraz wytrzyma cały dzień na baterii. Na froncie znajdziemy kamerę 12 MP z kątem widzenia 122 stopni. Apple chwaliło się dodaniem funkcji śledzenia, która podczas nadawania na żywo śledzi użytkownika, co daje bardzo przyjemny efekt. To samo znajdziemy także w iPadzie Mini.

ipad

Ile kosztuje iPad Mini? Cena tabletu ma startować od 329 USD (około 1270 złotych), jednak dla uczniów została ona obniżona do 299 USD (około 1160 złotych).

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!