iPadOS 16 jeszcze w październiku? Takie mówią przecieki

ipad pro
iPad Pro

O ile iOS 16 już wyszedł dosyć dawno i to na wiele urządzeń, tak iPadOS 16 w wersji stabilnej nadal się nie doczekaliśmy. Jednak jak się okazuje, nowość pojawić się może jeszcze w tym miesiącu.

iPadOS 16 w październiku?

System iOS 16 na telefony iPhone pojawił się już jakiś czas temu. Apple jednak zrezygnowało z publikacji w tym samym czasie iPadOS 16 i kazało nam całkiem długo czekać. Teraz jednak pojawiła się domniemana data, w której to nowy system dla iPadów miałby zostać opublikowany.

Mark Gurman w swoim tweecie informuje, że iPadOS 16.1 ma zostać wydany już 24 października. Co ważne, edycja 16.1 to właśnie iPadOS 16 na który czekamy. System ten trafi na iPada Air od 3. generacji, wszystkie iPady Pro, iPada Mini 5. generacji oraz na iPady Classic 5. generacji i nowsze.

iPadOS 16 jeszcze w październiku? Takie mówią przecieki

Warto dodać, że Apple w końcu zrezygnowało ze swoich planów ograniczenia funkcji Stage Manager tylko do tabletów z chipsetem Apple M1. Dodatek trafi także na iPady Pro z chipami A12X i A12Z z 2018 i 2020 roku, przy czym pojawią się ograniczenia, w tym mowa o braku obsługi zewnętrznego monitora. Zostając w temacie obsługi zewnętrznych wyświetlaczy, to i tak funkcja trafi z opóźnieniem na iPady z Apple M1.

iPadOS 16 (fot. Apple)
iPadOS 16 (fot. Apple)

Sam gorąco czekam na iPadOS 16 na swój sprzęt. Mam nadzieję, że nowa aktualizacja nieco poprawi multitasking oraz wrażenia z użytkowania.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!