Apple się ugina. Stage Manager trafi na starsze iPady Pro

iPadOS 16 (fot. Apple)
iPadOS 16 (fot. Apple)

Stage Manager to nowa funkcja w iPadOS, która znacznie zwiększa multitasking na tabletach Apple. Niestety, gigant ograniczył dodatek tylko do wybranych modeli. Jak się jednak okazuje, powoli wycofuje się z tej decyzji.

Stage Manager trafi na starsze modele iPad Pro, ale z ograniczeniami

iPadOS 16 wprowadza wiele nowości ale nie oszukujmy się, to Stage Manager wydaje się być najważniejszy. Wprowadza on obsługę wyświetlania aplikacji w oknach, co znacznie zwiększa multitasking, zwłaszcza jak podepniemy zewnętrzny monitor. Niestety, Apple ograniczyło dostępność funkcji tylko do tych iPadów, które wyposażono w chipsety Apple M1. Tłumaczono ten fakt tym, że Stage Manager wymaga większej wydajności.

Apple się ugina. Stage Manager trafi na starsze iPady Pro
iPad Pro

Jak się okazuje, iPadOS 16 w najnowszej edycji Beta pozwala skorzystać ze Stage Manager na starszych iPadach bez procesora M1. Mowa tu o modelach 11-calowych oraz 12,9″ iPadów Pro od 3. generacji. Są jednak pewne ograniczenia.

Stage Manager ma działać tylko na samym ekranie tabletów. Nie wyświetlimy dodatkowych okien na oddzielnym monitorze. Ponadto jednocześnie otworzymy cztery aplikacje na jednym ekranie. Apple tłumaczy decyzję faktem, że niższa wydajność nie pozwala na aż tak wiele otwartych aplikacji.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Niestety, nadal nie wiemy, co z resztą iPadów, które również oferują całkiem nowy chip. Mowa tu chociażby o iPadzie Air 4. generacji z 2020 roku czy o iPadzie Mini, który jest nowym sprzętem, a przynajmniej najnowszym w tej serii. Liczę, że Apple udostępni Stage Manager także i na te urządzenia.

Źródło: Engadget przez XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!