iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max oficjalnie – wreszcie dodano wyższe odświeżanie

iphone 13 pro

Tymi iście flagowymi smartfonami Apple mają być iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. I co takiego oferują? Przede wszystkim wysoką częstotliwość odświeżania ekranu.

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max już są!

Tak jak wspomniałem w artykule o iPhone 13 i iPhone 13 Mini, w modelach Pro również mamy układ Apple A15 cechujący się wysoką wydajnością. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że w porównaniu do regularnych modeli, tutaj GPU jest nieco mocniejsze, bowiem ma 5 rdzeni (a nie 4).

iphone 13
Apple A15

Sporym nadgonieniem konkurencji jest wyświetlacz OLED, który ma 6,1 cala w modelu Pro i 6,7 cala w Pro Max. Dlaczego nadgonieniem? Otóż zaimplementowano funkcję ProMotion, która steruje odświeżaniem od niskiego poziomu 10 Hz do aż 120 Hz. Wyjątkowo śmieszny jest fakt, że konkurencja już od dawna oferuje wysokie odświeżanie, nawet w budżetowej półce. Apple natomiast uważa, że iPhone 13 i iPhone 13 Mini są za słabe na taką funkcję, a nadal są to bardzo drogie urządzenia.

iphone 13 pro

Użytkownik dostał do wyboru całkiem sporo konfiguracji pamięciowych. Najmniejszym wariantem jest 128 GB. Następnie mamy 256 GB i 512 GB. Listę zamyka wariant o ogromnym dysku aż 1 TB! To robi wrażenie.

iphone 13 pro

Wiele czasu Apple poświęciło na system kamer. Mamy tutaj 3 oczka aparatu. Główna matryca ma zrobić piękne zdjęcia nawet w ciemnych pomieszczeniach, a teleobiektyw zaoferuje przybliżenie 3-krotne. Zaprezentowano także tryb makro, który oferuje robienie zdjęć z bardzo bliskiej odległości.

Gigant mocno chwalił się funkcją Cinematic Focus, która pozwala na tworzenie kinowych ujęć, dzięki inteligentnemu dobieraniu punktu skupienia. Na prezentacji wyglądało to całkiem dobrze, ale nie wywołało efektu “wow!”. Pojawiła się także opcja nagrywania filmów w rozdzielczości 4K w formacie ProRes.

iphone 13 pro

Podobnie jak w przypadku iPhone 13, tak i tutaj pochwalono się lepszym czasem pracy na baterii. Mniejszy model Pro ma pracować o 1,5 godziny dłużej niż poprzednik. Wariant Pro Max podziała nawet o 2,5 godziny dłużej, co też sprawia, że jest to najdłużej działający na baterii iPhone w historii.

iphone 13 pro

iPhone 13 Pro w najuboższej wersji pamięciowej wyceniono na 999 USD. Za model iPhone 13 Pro Max przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, bo 1099 USD.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!