iPhone 15: każdy model z Dynamic Island

Apple iPhone 14 Pro - Dynamic Island w iOS
Apple iPhone 14 Pro – Dynamic Island w iOS – 3

Dynamic Island to jedna z ciekawszych nowości w tegorocznych iPhone’ach. Niestety, została ona ograniczona tylko do modeli Pro. Jak się jednak okazuje, przyszła seria iPhone 15 zaoferuje funkcję w każdym modelu.

Każdy iPhone 15 z Dynamic Island

Jak wynika z najnowszych przewidywań, Dynamic Island nas nie opuści i mało tego, wyląduje na kolejnych iPhone’ach, w tym na modelach bez słowa Pro w nazwie. Otóż prawdopodobnie Dynamic Island zaoferuje każdy iPhone 15, których premiera odbędzie się w 2023 roku.

Dynamic Island to nic innego jak w końcu pożegnanie notcha, który był obecnych w telefonach Apple od kilku lat. Jest to w zasadzie wycięcie w ekranie, które znamy z telefonów z Androidem. U Apple jest ono jednak większe, ale w przeciwieństwie do konkurencji, nie próbują tego maskować. Wręcz przeciwnie, zbudowali wokół tego elementu cały ekosystem.

Apple iPhone 14 Pro - Dynamic Island w iOS
Apple iPhone 14 Pro – Dynamic Island w iOS – 4 (fot. Apple)

Tym samym ten element znacznie zwiększa produktywność, wygodę oraz multitasking. Wszystko przez to, że na tym pasku wyświetlają się miniaturki innych zadań. Na przykład zobaczymy tam minutnik czy odtwarzaną muzykę. Mało tego, jednocześnie możemy mieć tam dwa zadania, a kliknięcie w wycięcie powoduje daną reakcję – na przykład przejście do odpowiadającej aplikacji lub wysunięcie widgetu.

Jest to akurat całkiem domyślne, że Apple zdecyduje się na ten krok. iPhone 14 w zasadzie nie oferuje żadnych zmian względem poprzednika. Dynamic Island jasno odróżni nowość, ale też pokaże, że gigant jest gotowy przenosić część funkcji “premium” do nieco tańszych sprzętów.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!