iPhone 15: może i nudny, ale przynajmniej ma USB-C

iPhone 15: może i nudny, ale przynajmniej ma USB-C
iPhone 15

Zgodnie z oczekiwaniami, na dzisiejszej konferencji Apple Event 2023 pokazano nowy telefon z serii iPhone 15. Podobnie jak rok temu, nie wnosi on większych nowości, ale wielu może skusić. Dlaczego? Otóż nareszcie wprowadzono port USB-C!

iPhone 15 to gorszy iPhone 14 Pro, ale z portem USB-C

Dzisiaj odbyła się premiera iPhone 15, czyli smartfona kompletnie nowej serii w portfolio Apple. iPhone 15 otwiera nowy rozdział w historii firmy, głównie za sprawą wykorzystania nowego lepszego złącza. Otóż zamiast Lightning, od teraz mamy USB typu C. Oczywiście, Apple w swoim stylu przedstawiło tę “nowość” jako krok do przodu, na przykład w postaci łatwiejszego ładowania wszystkich urządzeń Apple jednym przewodem, jednak tak naprawdę USB-C powinno tam znaleźć się naprawdę dawno. Ponadto, dodanie tego złącza to tak naprawdę zasługa Unii Europejskiej.

Pozostając w temacie USB-C, to warto wspomnieć, że gigant od teraz oferuje także nowe słuchawki przewodowe z USB-C oraz odświeżoną wersję słuchawek AirPods Pro 2 również z USB-C.

Wróćmy do iPhone 15. Nowy smartfon oferuje wiele nowości zaprezentowanych przy okazji premiery iPhone 14 Pro. Mowa tu chociażby o chipie Apple A16 Bionic oraz o dynamicznej wyspie. Oba komponenty są nam znane i chyba nie warto ich omawiać. Względem iPhone’a 14, jest to spore odświeżenie w designie frontu.

iPhone 15: może i nudny, ale przynajmniej ma USB-C
(fot. Apple)

Pozostając w temacie designu. Apple iPhone 15 oferuje nieco inną wyspę aparatów, która w sposób ciekawy wznosi się do góry. Ponadto, dodano wyjątkowo ładnie wyglądające ubarwienie tego elementu, co ma pozwolić temu sprzętowi wyróżnić się na tle innych.

Mamy również ekran OLED o przekątnej 6,1″ w iPhone 15 lub 6,7″ w iPhone 15 Plus, który teraz cechuje się jasnością aż 2000 nitów. Niestety, prawdopodobnie dalej jest to panel 60 Hz, co w tej cenie jest porażająco słabe dla klientów. U konkurencji wyższe częstotliwości odświeżania stają się standardem nawet w budżetowej półce cenowej.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Nie można nie wspomnieć o aparatach. Tych mamy dwa i są to:

  • Kamera główna 48 MP: 26 mm focal length, 100% Focus Pixels, f/1.6, Sensor-shift OIS
  • Telefoto 12 MP: 52 mm focal length, 100% Focus Pixels, f/1.6, Sensor-shift OIS
(fot. Apple)
(fot. Apple)

Od teraz smartfon ma wykrywać próbę wykonywania zdjęć portretowych, a także pozwolić na wykonywanie zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości. Osoby lubiące nagrywać filmy mogą też tworzyć wideo w 4K i 60 klatkach na sekundę.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

iPhone 15 – ceny

Jak wyglądają ceny nowych smartfonów Apple? iPhone 15 w wersji 128 GB wyceniono na 4699 złotych. Natomiast iPhone 15 Plus 128 GB kosztuje 5299 złotych. Pamięć można rozbudować do 512 GB i w tej wersji iPhone 15 kosztuje 6499 złotych, a iPhone 15 Plus – 7099 złotych. Smartfon będzie dostępny od 22 września.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!