iPhone 15 tak jakby rozładowany, ale w rzeczywistości nie do końca

iPhone 15 tak jakby rozładowany, ale w rzeczywistości nie do końca

Nowoczesna urządzenia oferują nam coraz to lepsze możliwości. Są one dostępne zazwyczaj po aktualizacjach systemowych. Wygląda na to, że po update do iOS na nowe iPhone’y klienci będą mieli możliwości podejrzenia godziny nawet po całkowitym rozładowaniu baterii. Jak to możliwe? Apple znalazło na to rozwiązanie.

Twój iPhone 15 wyświetli godzinę z rozładowaną baterią

Z pewnością wielu z Was drapie się teraz w głowę zadając sobie pytanie: Jak to możliwe? Okazuje się, że producent już dawno pomyślał o rozwiązaniu, które nie zostało docenione przez użytkowników iOS. Mowa o trybie Power Reserve, który pojawił się wraz z aktualizacją iOS 12. Jest to bardzo ciekawe działanie, o którym wiele osób mogło nie słyszeć. Umożliwia ona dostęp do urządzenia dla niektórych funkcji nawet do 5 godzin po całkowitym rozładowaniu smartfona. Urządzenie posiada specjalną rezerwę energii, gdzie jest ona magazynowana, aby można było ją wykorzystać na później. Dzięki temu smartfon ma np. aktywną usługę Find my iPhone. Wraz z aktualizacją do systemu iOS 18 Apple ulepszy powyższą funkcję i wprowadzi jeszcze opcje wyświetlania godziny nawet w sytuacji całkowitego rozładowania smartfona (co ważne mowa o modelach z rodziny iPhone 15).

iPhone 15 tak jakby rozładowany, ale w rzeczywistości nie do końca
fot.Reddit

System iOS 18 jest dla wszystkich tajemnicą. Jestem przekonany, że wiele funkcji i nowości, które nie zostały zaprezentowane podczas konferencji WWDC 2024 ujrzą jeszcze światło dzienne. Dokładnie tak samo było w przypadku tej możliwości. Jeden z użytkowników portalu Reddit zauważył nową możliwość, która jest po prostu udoskonaleniem trybu Power Reserve. Warto sprawdzić swoje smartfony, bo jest to naprawdę fajne rozwiązanie. Telefon oprócz godziny w górnym lewym rogu pokazuje również możliwość znalezienia iPhone’a (czyli funkcję Find my iPhone). Na ekranie mamy również widoczną opcję, która umożliwi nam uruchomienie Apple Wallet na wyłączonym ekranie. Tak – będziemy mogli zapłacić. Apple wygląda na producenta, który nie poprzestanie na tych podstawowych funkcjach, ale to z pewnością pojawi się z kolejnymi aktualizacjami iOS.

Źródło: Macrumors  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!