iPhone 15 zadebiutuje już 12 września! To ważna premiera

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Apple w końcu opublikowało oficjalną datę premiery najnowszej serii iPhone 15. Wydarzenie odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie września!

iPhone 15 zadebiutuje 12 września

Wielkimi krokami zbliża się Apple Event. To wydarzenie będzie miało miejsce 12 września 2023 (środa) o godzinie 19:00. To właśnie w trakcie trwania tego eventu poznamy nową serię smartfonów iPhone 15. Wydarzenie zostało nazwane Wonderlust.

Spodziewamy się debiutu czterech nowych smartfonów – iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. Największą nowością może być fakt, że te smartfony W KOŃCU będą wykorzystywały USB-C, czyli złącze szeroko stosowane w innych produktach marki, na przykład w MacBookach czy iPadach. Brak USB typu C to powód, który powstrzymał mnie przed zakupem iPhone 13 mini. Warto dodać, że zmiana złącza na nowocześniejsze jest zasługą Unii Europejskiej.

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro

Smartfony mają wykorzystywać procesor Apple Bionic A17, który ma cechować się sporym wzrostem wydajności oraz oszczędzania energii. Wyciekły także kolory nowych telefonów:

  • iPhone 15 i iPhone 15 Plus: czarny, zielony, niebieski, żółty, różowy
  • iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max: gwiezdna czerń, srebrny, niebieski, Titan Gray

Pojawiły się też informacje mówiące, że na konferencji zadebiutują nowe słuchawki AirPods również z portem USB-C. Ma to sens, ponieważ obok iPhone’ów, to właśnie słuchawki Apple były kolejnymi produktami wykorzystującymi przestarzałe złącze Lightning.

Źródło: Apple, android.com.pl, Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!