iPhone 16 powstanie z podzespołów wykonanych przez konkurencje

iPhone 16 powstanie z podzespołów wykonanych przez konkurencje
Fot.PixaBay.com

Samsung i Apple to konkurencja, która ciągle walczy o nowych klientów. Mimo zażartego pojedynku producenci potrafią znaleźć pewne obszary do współpracy. Najnowsze źródła podają, że południowokoreański gigant dostarczy firmie Apple kolejne ze swoich części.

Samsung dostarczy aparaty fotograficzne do iPhone 16?

Jest to bardzo prawdopodobna wersja, ponieważ według nowego raportu The Elec istnieje teoria, że Apple użyje aparatów opracowanych przez specjalny dział Samsung System LSI. Byłaby to pierwsza w historii taka sytuacja, gdzie Samsung dostarcza aparat swojemu największemu rywalowi. Koreański aparat fotograficzny miałby zostać umieszczony na tylnym główny aparacie. Raport wskazuje, że gigant z Cupertino przeprowadza obecnie ostateczną ocenę jakości aparatów dostarczonych przez południowokoreańską firmę.

iPhone 16 powstanie z podzespołów wykonanych przez konkurencje

Powodami, które przekonały Apple do wyboru części Samsunga zamiast Sony są drobne szczegóły takie jak zwiększona awaryjność aparatów fotograficznych japońskiej firmy. Apple nie chce mieć niepotrzebnych reklamacji. Oprócz tego Sony miało problemy z terminami dostaw aparatów do telefonów iPhone 15. Brak terminowych dostaw wpłynął na datę premiery 15 generacji. Z dostępnych informacji dowiadujemy się, że Apple poprosił firmę Samsung o rozpoczęcie pracy nad nowymi aparatami fotograficznymi do smartfonów z serii iPhone 16 już w zeszłym roku. W nowym projekcie uwzględnionio wykonanie aparatów z 3 dodatkowych elementów odpowiadających za jakość zdjęć. Różnica w obecnych iPhone względem 16 może być ogromna. Producent skupi się w ten sposób na zwiększeniu gęstości pikseli, mniejszych szumach oraz mniejszych rozmiarach pikseli.

Nowe iPhone’y 16 będą miały więcej Samsunga, niż samego Apple w sobie

Jakiś czas temu informowałem, że bardzo podobna sytuacja w przypadku modeli iPhone 16 pojawi się w obszarze wyświetlacza. Według zagranicznych przecieków za dostawy ekranów do różnych modeli iPhone 16 będą odpowiadać dwie firmy: Samsung i LG. Jeśli wierzyć plotkom to możemy mówiąc o naprawdę interesujących smartfonach, które mogą mocno zaskoczyć rynek.

Źródło: Sammobile 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!